Kosmosetööstuse idufirmad suudavad Eesti metsast anda ülevaate kohe praegu

ERR Novaator:

Kaugseire abil on võimalik vaadata, kuidas kasvab vili, kus on õlireostus, kus liiguvad laevad või ületavad piiri paadipõgenikud. Samuti võiks väga täpse ülevaate anda Eestis kasvava metsa hulgast mõne tunni taguse seisuga – nii lubas maailma suurim kosmosetööstuse idufirma Planet ERR Novaatorile.

Sel nädalal käis Eestis hulk erinevaid kosmosetööstuse ettevõtteid. Kui sageli seostavad inimesed kosmosetööstust süstikute ehitamise ja teiste planeetide kohta info hankimisega, siis kaugseire ehk kosmosest meie maakera kohta info hankimine võimaldab meil lahendada aga palju igapäevasemaid probleeme.

Võtame näiteks Soome idufirma ICEYE, mis kasvas välja Aalto ülikooli tudengisatelliidi projektist. Firma üks asutaja Pekka Laurila selgitas, et tudengitööst kasvas välja ülikooli spinn-off firma ning edasi juba idufirma, millesse on kahe aasta jooksul riskiinvestorid panustanud kümneid miljoneid eurosid.

Ettevõte on laienenud Soomest USAsse ja Poola. Eestigi pole sellest ettevõttest kõrvale jäänud: „Meil töötab ka üks noorteadlane, kes oli seotud siinse ESTCube’i tudengisatelliidi projektiga.“

Loe lähemalt ERR Novaatorist.

0Shares