Otepää vineeritehases seiskus töö

UPM-Kymmene Otepää ASis, maakeeli Otepää vineeritehases seiskus teisipäeva hommikul töö, vahendab Lõuna-Eesti Postimees.

«Tehas hetkel seisab, kuid kedagi koondada pole plaanis,» kinnitas tegevjuht ja juhatuse liige Silver Rõõmussaar. «Inimesed on mõne päeva kodus, kuid maksame töötasu täies mahus.»

Tegevjuhi sõnul on seisaku põhjus vihmane sügis, mis takistab toorme varumist. «Reede hommikul käivitame töö taas,» lubas ta.

Silver Rõõmussaarest sai tehase uus juht novembri algul. Ta on öelnud, et esimene suur eesmärk on suurendada hiljemalt ülejärgmiseks aastaks oluliselt tootmismahtu. «Ajad on huvitavad ja väljakutse tõsine. Tehas on suur, kasvab ja areneb iga päev,» on öelnud Rõõmussaar, kelle sõnul puitu neil reeglina jätkub. «Suuremalt jaolt saame kaske Eestist, natuke ka Põhja-Lätist.»

Otepää vineeritehases töötab üle 250 inimese, tehas toodab puidupinnalist ja pealistatud kasevineeri. Toodangust eksporditakse üle 90 protsendi.

Eelmisel aastal kuulutati Valgamaa ettevõtlusgalal UPM-Kymmene Otepää AS aasta ettevõtteks ja parimaks tootmisettevõtteks. 2015. aasta sügisel pälvis firma vabariiklikul ettevõtjate auhinnagalal parima piirkonna ettevõtte tiitli.

 

0Shares