Väiksema aktsiisitõusu kate RMK-st

Eesti Päevaleht:

Möödunud nädalal otsustas valitsus kabinetinõupidamisel, et 2018. aastal tõuseb alkoholiaktsiis poole vähem, kui kavandati. Pool aktsiisitõusu siiski tuleb, aga ärajäetavale osale pidi rahandusminister Toomas Tõniste leidma katet 10 miljoni euro ulatuses.

Ühe miljoni euro puudujääva tulu katteks kasutatakse sihtotstarbelise reservi raha. See eelarverida on mõeldud erakorralisteks kulutusteks, milleks peab eraldi raha taotlema. Kas see summa oli esiti kuhugi mujale planeeritud või mitte, pole praegu selge.

RMK ostab maad

Ülejäänud üheksa miljoni katmine jääb riigimetsa majandamise keskusele (RMK). Esmalt peab RMK nelja miljoni euro eest ostma looduskaitsealuseid maid. Seni on riik neid maid ostnud väga aeglases tempos, eelmisel aastal eraldati selleks ainult 1,8 miljonit eurot. Järjekorras on aga pea 200 maatükki. Kui nüüd hakkab maid ostma RMK ja varasemast suurema summa eest, jääb valitsusel see kulutus tegemata. Ja sealt tuleb ka tulu aktsiisiaugu katteks.

Ülejäänud viis miljonit eurot võtab valitsus RMK-st lisadividendina koos tulumaksuga. Seda võimaldab asjaolu, et RMK kasum oli 2017. aastal prognoositust suurem.

Loe edasi Eesti Päevalehest.

 

0Shares