Põlva Metsaomanike Selts avas kontaktikeskuse

Pilt puudub

PÕLVA KOIT, Aare Lepaste: Tänasest, 1. aprillist rakendus Põlva Metsaomanike Seltsi ruumes töösse metsakinnistute potentsiaalsetele ostjatele loodud kontaktikeskus, mis peaks oluliselt vähendama ka metsaomanikele suunatud ja otseselt kinnisvaraga seotud telefonikõnede ja e-kirjade hulka.

„Mõtte kontaktikeskuse loomiseks andsid meile metsaomanikud ise, sest viimasel ajal on huvi metsatehingute teostamiseks oluliselt suurenenud kõikjal Eestis. Kuna kohalik metsaselts on varemgi käima lükanud innovaatilisi projekte ning Keskkonnainvesteeringute Keskus on neid valdavalt ka toetanud, siis otsustasimegi käivitada aastase, kuid seejuures areneva pilootprojekti, mille tulemusel saavad potentsiaalsed ostjad ja müüjad selleks otstarbeks loodud keskkonnas kokku,“ selgitas Põlva Metsaomanike Seltsi juhatuse liige Tarmo Lees kontaktikeskuse tausta.

Liitumine on mugav

Kontaktikeskus loob uued võimalused kinnistute ostjatele, kes pidid seni avalikust metsaregistrist otsima omanike andmeid ja hiljem ka nende kontaktandmeid. Samuti ka metsaomanikele, kes vabanevad teenusega liitudes liigsest suhtlemisest. Liitumine on võimalik nii mobiiltelefoni kui internetikeskkonda kasutades.

„Metsaomanike seltsi liikmete telefoninumbrid on meie registris automaatselt sees ning neil tuleb teenusega liitumiseks valida sõrmistikul kominatsioon #35apr# ehk kõnekeeli öelduna trellid 35apr trellid, teenuse väljalülitamise kood on #53apr#. Koodi sisestamise järel kanduvad teenusega liitunud metsaomanikega ühendust otsivate ja tundmatult numbrilt helistajate kõned kontaktikeskusse, kus toimub ka kogu saabuva teabe süstematiseerimine,“ selgitas Lees, lisades, et kontaktikeskusega liitumine on seltsi liikmetele tasuta.

Kuna metsaseltsi IT- lahendustega tegelevatel inimestel on nüüdseks loodud ja juba ka töös kontrollitud vajalik programm meilifiltrite paigaldamiseks, siis saab teenuse veelgi lihtsamini aktiveerida internetikeskkonnas. Selleks tuleb kasutajal saata e-kiri aadressile keskus1apr@metsaomanikud.ee  ning teatada soovist liituda. Pärast teenuse aktiveerimist kanduvad kõik metsaomaniku postkasti sissetuleva meilid, mis sisaldavad märksõnu „mets“, „metsamaa“, „kinnistu ost“ automaatselt kontaktikeskusse.

„Keskusesse laekunud pakkumised kogutakse piirkondliku printsiipi järgides kokku ning suunatakse edasi juba oksjonikeskkonda, sest lähedalasuvate kinnistute korral on oodata märgatavalt paremaid hinnapakkumisi. Sellisel moel ühiselt tegutsedes võivad metsaomanikud varasemaga võrreldes oodata tehingutelt märgatavalt suuremat tulukust,“ märkis Lees.

Suvel võimalused avarduvad

Arvestades, et tänavu 1. juuliks peab seadusest tulenevalt olema uuendatud avalik metsaregister, on kohaliku kontaktikeskuse loojad pidanud läbirääkimisi registrile eraldi kaardikihi lisamiseks, kuhu omanikud, nende esindajad ja ka kontaktikeskuse töötajad saavad märkida müügikspakutavad kinnistud. Sellise teenuse rakendudes muutub kogu protsess veelgi kiiremaks ning peaks olema ühtviisi meelepärane nii metsaomanikele kui ostjatele.

„Meie poolt on valmisolek olemas, programmeerijad on tänaseks töö teinud ja kuna tegu on muu hulgas isikuandmete töötlemisega, siis on ka andmekaitseinspektsioonilt vajalik jah-sõna saadud,“ tutvustas Lees pilootprojekti järgmist arenguetappi.

Vastloodud kontaktikeskuses saab tööd kaks inimest, kes läbisid vajaliku koolituse tänavusel kevad-talvel. Kuna pakutav teenus on sedavõrd uudne, on Põlvasse peagi oodata Soome ja Rootsi metsandussektori esindajaid, kes soovivad keskuse tööga lähemat tutvuda.

Tänasest käivitunud kontaktikeskuses on ametis kaks inimest.

0Shares