Soome metsandusüliõpilased tutvusid Põlvamaa Metsaühistuga

KESKÜHISTU ERAMETS, Toomas Kelt:

„Metsandust vaadates on Eesti ja Soome üsnagi sarnased,“ tõdesid veebruarikuu teisel nädalal Eestit külastanud Soome metsandusüliõpilased. Võõrustaja, Eesti Metsaüliõpilaste Selts tõi Soome üliõpilased tutvuma ka Põlvamaa Metsaühistuga.

Polva-IMG_1011

 

 

„Pool Eestist on metsa all, sellest metsast ligikaudu pool kuulub eraomanikele,“ alustas oma ülevaadet Põlvamaa Metsaühistu juhatuse liige Tarmo Lees, kelle ettekanne käsitles nii Eesti erametsanduse süsteemi kui ka Põlvamaa erametsaomanike käekäiku. Soome üliõpilased kuulasid huviga ning noogutasid nõusolevalt – ka nende kodune metsandus on üles ehitatud üsna sarnaselt. Sarnane on ka see, et järjest rohkem nii Eesti kui Soome metsaomanikke elab linnades ja inimeste side maa ning metsaga nõrgeneb.

Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi aseesimees Marek Uri rääkis, et Soome metsaüliõpilastega seob kohalikku seltsi pikaajaline koostöö. „Eelmisel aastal käisime meie Soomes, nüüd on soomlased siin. Nädala jooksul püüame anda neile võimalikult põhjaliku ülevaate Eestist ja meie metsandusest – oleme käinud Järvseljal, kohtunud RMK juhatuse esimehega, tutvunud puidutööstusega. Erametsandusest ülevaate andmiseks tulimegi Põlvamaa Metsaühistusse, kus olen ise varem käinud seoses Maaülikooli õppeainega „Erametsandus Eestis“. Siis jäi ühistust väga hea mulje ja tahtsime seda oma külalistega jagada.“ Uri lisas, et lisaks metsaühistule käiakse Põlvamaal ka Meenikunno rabas.

Huvitava faktina tuli Soome külaliste jutust välja see, et kui Eesti erametsanduse ülesehitusel on eeskuju võetud Soomest, siis Soomes võeti eeskuju jällegi Rootsist.

0Shares