Taastuvenergiat toodetakse enim biomassist

hakkepuit, puiduenergia, toasooja hind

ERR.EE:

Eesti riik on tänaseks juba ületanud kohustuse võtta aastaks 2020 kasutusele 25 protsendi ulatuses taastuvenergiat, 2030. aastaks peaks plaanide kohaselt kogu Eestis kasutatavast ja kulutatavast energiast tulema juba pool tuulest, päikesest, biomassist ja biogaasist.

Juba täna saab Eestis kasutatavast energiast 29 protsenti taastuvatest allikatest ning suurema osakaalu annab just biomassist saadav kaugkütte soojusenergia, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsleri Ando Leppimani sõnul on kaugküttest soojuse tootmisel oskaal Eestis lähenemas 50-protsendile.

“Meil on olemas ka toetusmeetmed, et katlamajasid ümber ehitada biomassile, et minna ära põlevkiviõlilt ja maagaasilt. Aga teine pool kindlasti on turu enda hindade küsimus, et lihtsalt biomassist soojuse tootmine ongi mõistlikum,” märkis ta.

Rohelist elektrit tuleb samuti 2/3 ulatuses biomassist ja 1/3 ulatuses tuulest ja päikesest. 140 arvestatavat tuugenit annavad praegu aastas suurusjärgus 310 MW elektrit. Kuna maismaa tuuleparkide rajamisel on erinevaid takistusi, siis võib kümnekonna aasta pärast tuule osakaal elektri tootmisel kasvada mitu korda ehk kuni 1500 MW-ni just merre rajatavate tuuleparkide arvelt.

Vaata ka uudislõiku Aktuaalses Kaameras:

Artiklit saab täismahus lugeda ERR lehelt.

0Shares