Põltsamaa Felix võttis kasutusele FSC märgistusega pakendid

Pilt puudub

Eesti juhtiv toiduvalmistaja Põltsamaa Felix võttis esimese Eesti toidutootjana kasutusele FSC® sertifitseeritud pakkematerjali, millest on valmistatud uue Felix Buffee supisarja tetrapakid.

FSC (Forest Stewardship Council®, metsahoolekogu) on ülemaailmne metsanduse sertifitseerimise süsteem, mille eesmärk on edendada vastutustundlikku metsade majandamist. Süsteem, millele on andnud toetuse ka maailma juhtivad keskkonnakaitseorganisatsioonid Greenpeace ja WWC, toetab metsamajandamist viisil, mis kaitseb nii loodust kui kohalikke inimesi.

„Eesti juhtiva toiduvalmistajana ja seega suure pakenditarbijana on meil vastutus kasutada aina rohkem sellist materjali, mis pärineb vastutustundlikest allikatest. Kuigi FSC ei ole Eestis veel hästi tuntud, loodame tõsta sellealast teadlikkust nii toidutarbijate kui ka kogu tööstuse seas,“ ütles Põltsamaa Felixi juhataja Anti Orav.

Põltsamaa Felixi toodetest on FSC sertifitseeritud materjalist valminud tetrapakenditesse pakendatud ja jaanuaris müügile jõudnud Felix Buffee supisari, mille kohta leiab vastava märke ka pakendilt.

Maailma juhtiv toidupakendite lahenduste ettevõte Tetra Pak on võtnud eesmärgiks hakata kasutama ainult selliseid kartongmaterjale, mis pärinevad sertifitseeritud puidust ja teistest kontrollitud allikatest. FSC märgistusega pakkematerjalide pakkumine on tõusuteel üle kogu maailma. Tetra Pak tarnis 2012. aastal üle 26 miljardi FSC sertifitseeritud pakendi, mis on rohkem kui 40% võrreldes eelneva aastaga.

„Me oleme valinud FSC sertifitseeritud materjali, sest see on maailma mastaabis kõige rangem standard vastutustundliku metsamajandamise osas, panustades vastustustundliku metsanduspraktika arengusse üle kogu maailma. Oleme väga uhked, et FSC märgistusega pakendid on alates 2013. aastast kättesaadavad ka Baltikumis ja ootame, et need saavad joogi- ja toidukartongidele tunnustatud ja väärtustatud standardiks,“ ütles Honorata Semetiene, Tetra Paki turundus- ja toote juht Baltikumis.

FSC sertifitseeritud metsamajandussüsteem sündis 1993. aastal ja selle eesmärgiks on edendada metsade majandamist keskkonnasõbralikul, sotsiaalselt tulutooval ja majanduslikult elujõulisel viisil. Muu hulgas tähendab see, et osa kasvavast metsast on kaitse all, et säilitada selle looduslik mitmekesisus ning hoida alles allikate ning teiste märgalade toimimine. Samuti töötab süsteem kohalike elanike metsamajanduse pika-ajaliste kasude huvides, kindlustades näiteks metsa kasutamise puhkamise, toidu ja küttepuude saamise eesmärgil. Omad reeglid on ka metsaraiele, eesmärgiga metsavarusid pikemas perspektiivis alles hoida.

Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga juhtiv toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 300 toodet kaheksa erineva kaubamärgi all.

Tetra Pak on maailma juhtivaid piima-, mahla-, ja joogipakendite tarnijaid.  Ettevõttel on üle maailma 42 tehast ja palgal on 22 896 töötajat. 2011. aastal müüs Tetra Pak 167 miljardit pakendit ja seda rohkem kui 170 riigis.

Täiendav informatsioon:

Anti Orav
Põltsamaa Felixi juht
E-post: anti.orav@felix.ee
Tel:  +372 77 66 110

Honorata Semetiene
Tetra Paki turunduse- ja tootehalduse juht Baltikumis
E-post: honorata.semetiene@tetrapak.com
Tel: +371 2922 7110

 

 

 

0Shares