Liitu metsaühistuga!

Hea metsaomanik!

Kas teate, mis Teie metsas toimub?

Pöördume Teie poole üleskutsega oma metsale pilk peale heita. Mets on suur väärtus, kuid ta kasvab aeglaselt, nõuab hoolt ja läbimõeldud tegutsemist. Kui vajate oma metsa hoidmisel ja majandamisel tuge, tasub kõigepealt pöörduda metsaühistusse.

Metsaühistu on erametsaomanikke ühendav organisatsioon, mille liikmed saavad igakülgset ja professionaalset abi enda metsamurede lahendamisel. Tavaliselt on tegu mittetulundusühinguga, kuid ühistute süsteemi toimimist toetab ka riik. Eestis on mitukümmend metsaühistut ja nende liikmete arv kasvab kiiresti – ühistutesse on praegu koondunud rohkem kui 10 000 metsaomanikku. Metsaühistusse võib pöörduda iga metsaomanik, kes tunneb, et vajab abilist metsaasjade ajamisel. Metsaühistute spetsialistidel on ülevaade puiduturul toimuvast, riiklikest toetustest ja kõigest muust, mis metsaomanikule oluline. Metsaühistu on just kui „võtmed kätte“ teenust pakkuv organisatsioon, mida võib usaldada ka raietööde korraldamisel, kuna asjaajamine on läbipaistev ning metsaomaniku huve silmaspidav. Samuti aitab ühistu uue metsapõlve loomisel.

Metsa majandamisega alustamiseks on oluline metsa kohta käiva andmestiku ehk metsamajandamiskava olemasolu. Kava on ülevaatlik raamat, kus on ära toodud kõik majandamiseks vajalikud andmed: kasvava metsa tagavara, soovitused raieteks ja metsauuendustööde tegemiseks. Majandamiskava tellimisel saab soovi korral abi kohalikust metsaühistust. Pärast kava valmimist saab ühistu toel metsa kordategemisele asuda.

Hea metsaomanik, leia enda metsa asukohajärgne metsaühistu ning küsi sealt julgelt nõu ja abi! Kõigi metsaühistute kontaktid leiad SIIT!

0Shares