Kandideerimine ja avalduse esitamise tähtpäev
Kandideerimine ja avalduse esitamise tähtpäev
Alanud on avalduste vastuvõtt projektis osalema kandideerimiseks. Kandideerimine toimub kahes kategoorias:
a) metsa kategooria
b) administratsiooni kategooria
Dokumentide esitamise tähtaeg on 12. detsember 2011. Omavahel võistlevad kategooriates taotlused, mis on esitatud tähtaegselt.
Avalduse esitamise tähtpäev on 12.12.2011. Avaduse koos lisadega võib esitada posti teel või käsipostiga EMK-sse aadressil Mustamäe tee 50, Tallinn 10 621 (II korrus) või elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna aadressile siseriiklik@eramets.ee. Kui taotleja ei esita avaldust määratud tähtpäevaks, jäetakse taotlus läbi vaatamata.
Kandideerimiseks tuleb praktikandil esitada järgmised dokumendid:
1. sooviavaldus
2. motivatsioonikiri – annab infot praktika kandidaadi huvist oma eriala ja eesootava välispraktika vastu; motivatsioonikiri peab olema koostatud tööpraktikale kandideerija poolt prantsuse, hispaania, itaalia, inglise või saksa keeles.
3. CV, mille SA Erametsakeskus võib edastada nii vastuvõtvale kui ka vahendavale organisatsioonile. CV-s peab olema loetletud ka kodakondsus(t)e loetelu ja keel(t)eoskus.
Kõikide praktikantidega sõlmitakse praktika leping (edaspidi leping). Lepingu põhjaks on Leonardo õpirände standardleping, mille näidis asub http://archimedes.ee/hkk/index.php?leht=3. Leping on õpirände toimumise alusdokument, millega osaleja võtab endale kohustuse osaleda õpirändes ja SA Erametsakeskus võtab kohustuse võimaldada osalejale määratud toetus. Leping osalejaga on aluseks õpirände tegevuste elluviimiseks, määrates kahepoolsed õigused ja kohustused, mis peavad vastama tegelikkusele.
Õpirändeperioodi läbiviimiseks on lepingus fikseeritud osalejale eraldatud toetus selle liikide kaupa: reisitoetus, elamistoetus ja ettevalmistustoetus.
II Toetuse määrad
Toetuse lõplik summa määratakse, toetudes tegelikult toimunud praktikate/lähetuste arvule ja kestvusele.
Praktikandile eraldatud toetuse eelarve jaguneb kolmeks osaks:
1. kindlasummaline toetus osaleja elamiskulude katmiseks
2. kindlasummaline toetus osaleja pedagoogiliseks, keeleliseks ja kultuuriliseks ettevalmistuseks
3. toetus osaleja reisikuludeks (arvestatakse vastavalt tegelikele kuludele)
Tööpraktikale mineval isikul kaetakse maksimaalselt 1401 euro ulatuses elamis- ja ettevalmistuskulusid. Ettevalmistuskulude hulka on sealjuures määratud 91 eurot keelekursuse läbimiseks. Lisaks tasutakse kuni 355 euro ulatuses reisikulud. Praktikandi kohustused on praktika täiemahuline sooritamine ja aruandluse esitamine SA-le Erametsakeskus vastavalt praktikalepingus kokkulepitud tingimustele.
III Valiku kriteeriumid
Kriteeriumid, mille järgi praktikante projekti valitakse
1. Haridus – metsandusliku kõrgharidusega kandideerijale omistatakse suuremad väärtuspunktid.
2. Töökogemus – kuna rõhk on juba tööturul olevatele noortele professionaalidele, siis vähemalt 6 kuud tööturul olnutele ja ülikooli lõpetanutele omistatakse suuremad väärtuspunktid.
3. Töökoht – metsanduslikus MTÜ-s või TÜ-s ning SA-s Erametsakeskus töötanud isikud saavad maksimumpunktid. FIE-na metsanduslikul maastikul töötavad isikud saavad järgmised ja muudes juriidiliste isikute juures töötavad isikud vähim punkte.
4. Taotleja keeleoskus – prantsuse keele õppimist ja oskamist tõestanud potentsiaalsed tööpraktikandid saavad maksimumpunktid, järgnevad hispaania ja itaalia keelt oskavad isikud, siis inglise ja saksa keelt oskavad isikud.
5. Välismaise praktikakogemuse kaal – eelistatakse taotlejaid, kes ei ole varem välismaal praktikal käinud.
6. Noorte kriteerium – kuna projekti eesmärgiks on arendada metsandussektoris töötavate noorte tööoskusi, antakse selle kriteeriumi juures maksimumpunktid taotlejale vanuses 18-26 a.
ProForest Projekt viiakse läbi ajavahemikul detsember 2011– juuni 2012.a. ja seda rahastatakse Euroopa Liidu Elukestva õppe tegevusprogrammist.
Elukestva õppe tegevusprogrammi eesmärk on aidata arendada Euroopa Liitu kui arenenud teadmuspõhist ühiskonda, mida iseloomustab säästev majanduslik areng, uute ja paremate töökohtade loomine ning suurem sotsiaalne ühtekuuluvus. Eelkõige on sihiks edendada vastastikust teabevahetust, koostööd ja õpirännet ELi haridus- ja koolitusasutuste ja -süsteemide vahel. Programm tegeleb osalevate riikide haridus- ja koolitussüsteemide ajakohastamise ja kohandamisega eelkõige Lissaboni tegevuskava strateegiliste eesmärkide kontekstis ning see toob Euroopa lisandväärtuse vahetult iga õpirände- ja muudes koostöötegevustes osaleva kodanikuni. Haridusalast rahvusvahelist koostööd koordineerib Eestis SA ARCHIMEDES Hariduskoostöö keskus.
Prantsusmaa projekti praktikantide valimise protseduurid
Lisainfo telefonil: 683 6066 ning e-posti aadressil siseriiklik@eramets.ee „Prantsusmaa praktika“.