Suvi

Meteoroloogiline suvi algab, kui ööpäeva keskmine temperatuur ületab püsivalt +12 °C. Eestis peetakse suvekuudeks juunit, juulit ja augustit.

Suvel metsas elu käib - kui juunis mänd õitsema hakkab, valmivad varakevadiste õitsejate haabade, jalakate ja künnapuude viljad ning raiesmikelt saab korjata metsmaasikaid.

Pärnade õitsemise ajal juulis algab metskitsede jooksuaeg, mistõttu tuleks liikluses ettevaatlik olla.

Juuli lõpus ja augusti alguses algab korilaste tippaeg, valmivad mustikad, pohlad, kukeseened ja teised metsaannid. Eestis kasvab üle 300 liigi söögiseeni, nende määramiseks saab abi seenemäärajast.

Suve alguses peab suur osa metsaomanikest metsatöödest pausi - istutustööd on tavaliselt lõppenud ning lindude pesitsusaja tõttu kestab juuni keskpaigani raierahu.

Suvel on hea aeg noore metsa hooldamiseks - tehakse kultuurihooldust ja valgustusraiet. Metsaomanikud, kes kevadel istutustöid tegid, võiksid need metsatükid läbi käia ja vaadata, kuidas taimed kasvama on läinud.

Augustikuu on viimastel aastatel silma paistnud suurte tormidega. Pärast tormi peaks kindlasti ka metsa üle vaatama. Kui ise ei jõua, võiks paluda usaldusväärset naabrit või metsaühistut.

Suve alguses tee plaane metsameetme, pärandkultuuri eksponeerimise toetuse ja metsa uuendamise toetuse taotlemiseks.

1 / 1