Mis on metsaühistu?

Metsaühistu on metsaomaniku esimene partner metsa majandamisel. See on piirkondlikke ja ühiste huvidega metsaomanikke koondav organisatsioon, kus pakutakse metsanduslikku nõustamist ja erinevaid metsamajanduslikke teenuseid.

Metsaseadusega on määratud, et metsaühistu on mittetulundusühing ja tulundusühistu, mille põhikirjakohane tegevus on metsa majandamine ning mille liikmed on füüsilised ja eraõiguslikud juriidilised isikud, kellel on metsamaa.

Metsaühistu kõrgeimaks juhtorganiks on liikmete üldkoosolek, mis otsustab nii põhikirja muutmist, määrab ja kutsub tagasi juhatuse liikmeid ning kinnitab majandusaasta aruande. Üldkoosolekul otsuste tegemisel on igal liikmel üks, teistega võrdne hääl.


Soovid rohkem teada, kuidas metsaühistu saab Sulle kasulik olla? Liitu erametsanduse uudiskirjaga ja saa erametsandust puudutavad olulised uudised esimesena oma postkasti!

Infokirjaga saad liituda lehe allosas.


Faktid metsaühistute kohta:
Eestis on umbes 113 000 erametsaomanikku, kelle seas metsaühistutega liitunuid üle 14 100 (2020. a alguse seisuga). Seevastu ühistutesse koondunud metsaomanike omandis oleva erametsamaa pindala on üle 578 000 ha ehk pea pool erametsamaa kogupindalast (aastaraamatu Mets 2017 andmetel on erametsamaa pindala üle 1 miljoni hektari).

Eestis on ligi 30 aktiivselt tegutsevat metsaühistut.

Vaata kõigi metsaühistute kontakte SIIT.

Leia metsaühistu oma maakonnast:

Filtreeri maakonna alusel
PealkiriKategooriaAadressLink
0Shares