Arvamused: linnurahu erametsas peaks olema omaniku otsus

Äripäeva Metsamajandusuudised uuris ligi poolesaja metsaühistute inimeste ja metsanduskonsulentide arvamust kevadisest linnurahust.

Hiiumaa Metsaseltsi esinaine Aira Toss viitab metsaomanikele, kes peavad linnurahu vabatahtlikult. „Metsaomanik kellel võimalik, peab seda rahu niigi, tal ei ole vaja et mingid ametkonnad hakkavad näpuga kalendrist järge ajama millal on midagi õige teha,” kirjutab Toss.

Oluline faktor on ka ilm – looduses ei käi kõik kalendri järgi ning kevad on mõnel aastal hilisem, teisel jälle varasem.

„Kindlasti määrab palju mis perioodiks soovitakse raierahu välja kuulutada. RMK näitel on raierahu 15.04-15.06, keskkonnaamet soovitab 15.03-31.07. Antud kuupäevade vahe on 2,5 kuud,” leiab Rakvere Metsaühistu metsameister Rene Puhke.

Oma arvamuse ütlesid Metsamajandusuudistele ka MTÜ Ühinenud Metsaomanikud juhatuse liige ning konsulent Kadri-Aija Viik ja metsanduskonsulendid Jüri Peetrimäe ning Tiit Kosenkranius.

Loe nende arvamusi pikemalt: https://www.metsamajandusuudised.ee/arvamused/2021/05/31/arvamused-linnurahu-erametsas-peaks-olema-metsaomaniku-otsus

0Shares