Kiisler: eesmärk on metsade säästlik majandamine

Keskkonnaminister Siim Kiisler kirjutas tänases Postimehes metsanduse olukorrast ja uue metsanduse arengukava planeerimisest, millega alustatakse juba sel aastal. Uue arengukava eesmärk on metsade säästlik ja võimalikult paljusid osalisi arvestav majandamine.

Kiisler kirjutab, et tutvustab veel enne jõule metsandusnõukogule uue arengukava koostamise ajakava ja huvirühmade kaasamise plaani. Ees seisab suur töö, milleks kulub peaaegu kolm aastat. Töösse kaasatakse üle 20 huvirühma, nende seas metsade heaolu eest seisvaid kodanikualgatusi, mitu riigiasutust ja vähemalt kümmekond ettevõtjate liitu.

Keskkonnaminister tõdeb heameelega, et alustame uue metsanduse arengukava koostamist ajal, mil umbes pool Eestit on kaetud metsaga. Nii ei ole see paraku olnud sugugi kogu aeg. Metsaajaloolaste hinnangul oli Eestis nii palju metsa ka umbes kolmsada aastat tagasi.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel tasub meenutada, et esimese iseseisvusaja lõpus oli meil metsa umbes kolmandiku võrra vähem kui praegu. Siis raiuti üle 100 000 hektari metsa maha ainuüksi selleks, et rajada asundustalusid.

Loe edasi Postimehe arvamusküljelt.

 

0Shares