E-teenused

Sisene e-PRIA portaali siit.

EMK pakub võimalust esitada järgmiste toetuste taotlusi elektrooniliselt läbi e-PRIA veebikeskkonna:

1. Metsa inventeerimise toetus
2. Metsa uuendamise toetus 
3. Natura 2000 toetus erametsamaale
4. Metsameede 
5. Erametsaomanike nõustamise toetus

Taotluse esitamiseks tuleb pärast portaali sisselogimist liikuda vanasse e-PRIAsse. Kui on soov kedagi volitada enda eest taotlust esitama, peab olema volitus antud uue e-PRIA kasutamiseks. Vanas e-PRIAs antud volitused kaotasid kehtivuse 27. juunil 2018.

Taotluse täitmine e-PRIAs on lihtne, sest:
1. e-PRIAs näeb taotlus välja samasugune nagu paberil;
2. andmeid peab sisestama vähem kui paberil või oma arvutis olevas failis;
3. pärast katastritunnuse sisestamist kuvatakse automaatselt metsamaa asukoha aadress: maakond, vald, küla, kinnistu nimi;
4. toetuse summa arvutatakse automaatselt pärast arve summa või pindala sisestamist;
5. rohelised küsimärgiga kastid abistavad taotluse täitmisel.

Pane tähele! Metsa uuendamise toetuse täitmisel e-PRIAs palun kasutage veebilehitsejaid Google Chrome või Mozilla Firefox.

E-PRIA kaudu saab taotluse täita ka Erametsakeskuse kontoris Raplas Tallinna maantee 22 või metsaühistus metsakonsulendi abiga (vaata kontakte SIIT).

E-PRIA portaali sisenemiseks on vaja ID-kaarti ja selle PIN koode või Mobiil-IDd. Samuti on võimalik e-PRIAsse sisse logida TARA-teenuse kaudu kasutades ID-kaarti, Mobiil-IDd, Smart-IDd või pangalinki. Loe täpsemalt PRIA kodulehelt siit. 

Esimesel sisenemisel pead esitama avalduse PRIA kliendiregistrisse kandmiseks. Seda saab teha uues e-PRIA portaalis. Kliendi ID aktiveerimiseks kulub umbes 10 minutit. Pärast seda saad uuesti sisse logida ja sõlmida e-PRIA kasutamise lepingu. Lepingu sõlmimise kohta saad lugeda PRIA kodulehelt siit.

Seejärel antakse täielikud kasutusõigused automaatselt e-PRIA portaalis FIE-le ja füüsilisele isikule (kui esindad end ise) ja äriregistri B-kaardil eritingimusteta juriidilise isiku esindajale (süsteem pöördub kontrollimiseks äriregistri poole). Kui isik ei vasta eeltoodud variantidele, saab osalisi või täielikke kasutusõigusi anda/saada ka mitteautomaatselt. Kasutusõiguste kohta loe täpsemalt PRIA kodulehelt siit.

Kui oled end e-PRIA kasutajaks registreerinud (sõlminud lepingu) ja saanud vajalikud kasutusõigused, võid alustada soovitud toetuse taotlemist vanas e-PRIA portaalis. Toetused leiad sakilt “Teenused”. Erametsakeskuse teenused on lehekülje lõpus.

Abi ja info saamiseks helista 56834842 või kirjuta eteenused@eramets.ee.

VIDEOJUHEND 2018 NATURA METSA TOETUSE TAOTLUSE ESITAMISEKS

emkis_logod

0Shares