E-teenused

Sisene e-PRIA portaali taotlust esitama siit.

E-PRIA portaali kasutajaks saad ennast registreerida siin.

EMK pakub võimalust esitada järgmiste toetuse taotlusi elektrooniliselt läbi e-PRIA veebikeskkonna:

1. Metsa inventeerimise toetus
2. Metsa uuendamise toetus 
3. Natura 2000 toetus erametsamaale
4. Metsameede 
5. Erametsaomanike nõustamise toetus

Ainult e-PRIAs saabki esitada metsa inventeerimise toetuse taotluse, metsa uuendamise toetuse taotluse ja erametsaomanike nõustamise aruande. Metsameetme taotluse esitamine e-PRIAs on kohustuslik juriidilistele isikutele.

Taotluse täitmine e-PRIAs on lihtne, sest:
1. e-PRIAs näeb taotlus välja samasugune nagu paberil;
2. andmeid peab sisestama vähem kui paberil või oma arvutis olevas failis;
3. pärast katastritunnuse sisestamist kuvatakse automaatselt metsamaa asukoha aadress: maakond, vald, küla, kinnistu nimi;
4. toetuse summa arvutatakse automaatselt pärast arve summa või pindala sisestamist;
5. rohelised küsimärgiga kastid abistavad taotluse täitmisel.

Pane tähele! Metsa uuendamise toetuse täitmisel e-PRIAs palun kasutage veebilehitseijaid Google Chrome või Mozilla Firefox.

E-PRIA kaudu saab taotluse täita ka Erametsakeskuse kontoris Tallinnas Mustamäe tee 50 või metsakonsulendi abiga. Selleks on vaja digiallkirjatamise võimalust (ID kaart ja PIN koodid või mobiil-ID).

E-PRIAsse sisenemise kohta saad lugeda PRIA kodulehelt siit.

Esimesel sisenemisel pead esitama avalduse PRIA kliendiregistrisse kandmiseks. Seda saab teha uues e-PRIA portaalis. Kliendi ID aktiveerimiseks kulub umbes 10 minutit. Pärast seda saad uuesti sisse logida ja sõlmida e-PRIA kasutamise lepingu. Lepingu sõlmimise kohta saad lugeda PRIA kodulehelt siit.

Seejärel antakse täielikud kasutusõigused automaatselt e-PRIA portaalis FIE-le ja füüsilisele isikule (kui esindad end ise) ja äriregistri B-kaardil eritingimusteta juriidilise isiku esindajale (süsteem pöördub kontrollimiseks äriregistri poole). Kui isik ei vasta eeltoodud variantidele, saab osalisi või täielikke kasutusõigusi anda/saada ka mitteautomaatselt. Kasutusõiguste kohta loe täpsemalt PRIA kodulehelt siit.

Kui oled end e-PRIA kasutajaks registreerinud (sõlminud lepingu) ja saanud vajalikud kasutusõigused, võid alustada soovitud toetuse taotlemist vanas e-PRIA portaalis. Toetused leiad sakilt “Teenused”. Erametsakeskuse teenused on lehekülje lõpus.

Abi ja info saamiseks helista 683 6052 või kirjuta eteenused@eramets.ee.

EMK e-teenuste kasutusjuhend

Videojuhend e-PRIAsse sisenemiseks


emkis_logod

0Shares