Haanja loodusklassis saab uudistada metsatööriistu

Pilt puudub

 Haanja loodusklassis saab alates homsest, 1. juunist vaadata näitust mootorsaagide ja Eesti metsanduse arengust XX sajandi keskpaigas. Väljapanekuga on võimalik tutvuda kogu suve jooksul.

Pärandkultuuri aastale pühendatud näitusel esitletakse killukest ajalugu nõukogude perioodi Eesti metsanduse arengust.

Üks näitusel aukohale tõstetud eksponaatidest on 1957. aastal esimest korda kasutusse võetud bensiinimootorsaag Družba. Kogu Nõukogude Liidus metsa ülestöötamisel väga populaarse tööriista leiutaja oli eestlasest kirjanik, tõlkija ja konstruktor-leiutaja Boris Kabur.

„ Idee omaaegseid metsatööriistu teistele eksponeerida tekkis tänavusele pärandkultuuri aastale mõeldes,“ räägib Võrumaa erametsanduse tugiisik Erki Sok, kelle kodust enamus eksponaatidest ongi pärit. Näitusel väljas olevaid tööriistu on kasutanud tema isa ja ka ta ise.“Talukultuur on osake meie rahvuslikust pärandist, pean oluliseks selle järjepidevuse hoidmist,“ selgitab Sok, kes lisaks talupidamisele tegeleb tugiisikuna igapäevaselt ka metsaomanike nõustamisega. Talunik on Erki Sok ise viiendat põlve, tema kodus kasvab jõudsalt juba kuues põlvkond.

Näituse koostamisel ulatasid oma abikäe Võrumaa Metsaomanike Liit ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Võrumaa Metsaomanike Liidu ja RMK loodushoiu osakonna ühine loodusklass asub Haanja külas asuvas RMK teabepunktis.

Lisainfo: Erki Sok, Võrumaa Metsaomanike Liidu juhatuse liige, erki.sok@erametsaliit.ee

0Shares