Hakkepuidu osas on pilt piirkonniti erinev

MAALEHT.EE, Metsaleht: Parem seis hakkega on suuremate linnade ja koostootmisjaamade lähedal.

Läänemaal on Läänemaa Metsaühistu tegevjuhi Mikk Lingi sõnul nii raidmete, võsa kui ka väheväärtusliku lehtpuu raie ja müük peaaegu peatunud. Hakkehinnaga, mis nii madal (tänavu 5 €/pm³), ei ole mõtet metsa teha. Metsaühistu soovitabki liikmetel hakkematerjali ülestöötamisega pigem oodata aega, mil suured n-ö valmis hakkevirnad müüdud saavad ja hakke ostjad toormepuudust tunnetades hinda tõstma peavad.

“Tekib üha uusi koostootmisjaamasid, kuid puitu metsast enne välja ei saa, kui hinnalangus pöördub,” nendib Mikk Link.

Ida-Virumaal Iisaku Metsaühistus on juhatuse esimehe Viktor Lehtse sõnul hakkematerjali ühismüük peatatud. Peale liiga odava hinna on põhjuseks see, et pole õieti ostjat. Ida-Virumaal seisavad seetõttu ka valmis materjalivirnad.

“Tallinna lähedus annab paremaid võimalusi,” nendib Arved Viirlaiu Põhja-Eesti Metsaühistu metsameister Margus Paesalu, kes räägib hinnast 5.50–6 €/pm³. “Suurim ostja piirkonnas on Tallinna külje all asuv Väo koostootmisjaam.”

Paesalu sõnul on selle aasta lõpus oodata ühistu praeguse koostööpartneri tarnitavate mahtude kasvu, mistõttu loodetakse ka hinnatõusu.

“Hakkpuidu hinda mõjutab peamiselt kohalik turg,” märgib firma United Loggers juht Peeter Volke küsimise peale, kuivõrd mujal Euroopas hakkega toimuv Eesti turgu mõjutab. Volke usub, et hinna poolest paremad ajad Eesti turul saabuvad metsaomanikele 2016 ja 2018, kui tootmist alustavad mitu uut võimsat elektrijaama.
 

0Shares