Kampaania kutsub omanikke koostöös ühistutega enda metsa hooldama

Esmaspäeval, 22. aprillil alanud Erametsakeskuse korraldatav kampaania kutsub Eesti erametsaomanikke oma metsade heale käekäigule mõtlema ja neid hooldama.

„Metsa puhul on levinud eksiarvamus, et see kasvab ise. „Las seisab, kuniks tekib aega sellega tegeleda,“ mõtlevad paljud metsaomanikud, kes paraku ei teadvusta endale, et mets vajab omaniku hoolt. Kasvavas metsas tuleb teha korrapäraselt puistu arengut soodustavaid hooldusraieid, ainult siis on sellest lisaks silmailule ka majanduslikku tulu loota,“ selgitab kampaania projektijuht, Arved Viirlaiu Põhja-Eesti Metsaühistu metsameister Margus Paesalu.

Kuni maikuu lõpuni toimuva kampaania raames kutsuvad tele-, raadio-, print- ning veebireklaamid üles koostööle oma metsa asukohajärgsete ühistutega üle Eesti. Metsaühistud pakuvad omanikele usaldusväärset nõu ja abi kõiges metsa majandamisega seonduvas – alates metsamajandamiskava koostamisest ja metsa istutamisest ning hooldamisest kuni puidu müügini. Vajalikud kontaktid leiate aadressilt https://www.eramets.ee/kampaania/

Kampaania läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

SA Erametsakeskus on riigi sihtasutus, mille ülesandeks on metsaomanike teadmiste tõstmisega aidata kaasa Eesti metsade keskkonnasõbralikumale ja efektiivsemale majandamisele.

Lisainfo: Arpo Kullerkupp, Erametsakeskuse arendusüksuse juht, arpo.kullerkupp@eramets.ee

0Shares