Küttepuude hind ei ole langenud

MAALEHT.EE, Aive Mõttus: Kui mullu augustis kirjutas Maaleht, et küttepuude hind on viimaste aastate madalaim, siis tänavu pole hinnalangust olnud. Sõltuvalt puude pikkusest ja liigist tuleb ruumi eest välja käia 32-49 eurot.

„Meie pole hinda tõstnud ega langetanud,“ ütleb Harjumaal Vaidasoo külas tegutseva OÜ Põhja-Eesti Küttepuu esindaja Paul Põldsaar.

Märgade lõhutud halupuude ruumimeetri eest tuleb nende firmast ostes sõltuvalt liigist ja pikkusest välja käia 39-49 eurot. Puud on autokoormasse riita laotud. Odavaim on 30 sentimeetri pikkune lepp ning kalleim 30 ja 38 sentimeetri pikkune kask.

Konkurentide hindu Põldsaar otseselt uurinud pole, kuid kinnitab, et üldine turuhind on püsinud eelmise aasta tasemel. Ka kiire võrdlus internetis näitab sama.

Väiksematelt tegijatelt ja ääremaadel saab talvekütte siiski kätte ka odavama hinnaga, 32-35 eurot ruumi eest.

Praegu ongi viimane aeg märjad puud ära osta, neil suve lõpuni riidas kuivada lasta ja siis kuuri varju alla panna.

„Märjad puud peaks enne jaani riita saama, hiljem laotud ei kuiva enam hästi ära,“ selgitab Paul Põldsaar ning lisab, et üldiselt kliendid teavad seda – tellimusi on nende firmal praegu palju.

See, kas laduda puud riita koor üles, või allapoole, on maitseküsimus. “Arvan, et kui puud on riita laotud pealt varjatud ja tuulisesse kohta, siis pole oluline, kuidas puud laotud on,” vastas Tallinna Tehnikaülikooli Soojusinstituudi teadur Ülo Kask Maalehe küsimusele, kuidas siis ikkagi kõige parem puid kuivatada oleks. Kes talvepuude soetamisega hilja peale jäävad, peavad kuivi puid ostma ning need on juba hoopis kallimad.

Kui soovid küttepuude hinnauuringut teha, toksi internetti otsingumootorisse sisse „küttepuud“ või „küttepuude hind“. Leiad hulgaliselt kontakte, kust hinda küsida. Pööra tähelepanu ka minimaalsele tellitavale kogusele ning sellele, et reeglina on puude transport küttekontorist 30-50 km kaugusele tasuta või juba hinna sisse arvestatud.

0Shares