Lääne-Virumaal on juba mitu inimest metsa eksinud

VIRUMAA TEATAJA: Neljapäeva lõuna paiku lõpetas politsei metsas 74aastase naise otsingud, kadunu leiti lõpuks tuttavate juurest Viitnal.   Päev varem andis Arbavere külas elav seesama naine naabritele koduvõtmed ja teatas, et läheb metsa vaarikaid korjama. Kui õhtu saabus, hakkas naaber muretsema. Naisel mobiiltelefoni polnud ja temaga ei olnud võimalik kuidagi ühendust võtta. Juhtunust teatati politseile. Mundrimehed asusid ümbruskonda kontrollima, kuid öösel poole kaheks otsingud tulemusi ei olnud andnud.

Neljapäeval alustati taas otsingutega ja hakati kaardistama naise igapäevast liikumisteekonda. Politseinikud küsitlesid naise tundemärkide põhjal Viitna elanikke ja nii selgitatigi välja otsitava asukoht – naine oli külas oma tuttavatel.

Neljapäeval tuli politseisse teade Laekvere vallas Sirevere rabasse kadunud 58aastase naise kohta, kel tekkis arvatavasti terviserike, mille tõttu kaotas ta orientiiri. “Tänu kaasa võetud laetud akuga mobiiltelefonile suudeti naise asukoht positsioneerida ning sireenidega märku andes aidati tal rabast välja pääseda,” ütles Rakvere politseijaoskonna juhi ülesannetes olev Margo Kukk.

Politsei soovitab marjule-seenele minnes alati kaasa võtta täis akuga mobiiltelefoni. See aitab abivajajaga kiiresti kontakti saada ja suhelda.

“Juhtumid näitavad, et sageli eksivad metsa just vanemapoolsed inimesed, kellel on ka terviseprobleeme,” jätkas Kukk. “Siin on väga oluline lähedaste teavitamine – nii metsaminekust kui ka tagasitulekust. See maandab muretsemist.” Kukk rõhutas, et kui inimene on juba metsa ära eksinud, siis pole mõttekas ekselda pimedani. “Kutsuge abi ja teid aidatakse,” lisas ta.

Marja- ja seeneajaga kaasnev inimeste metsa eksimine tähendab politseile igal aastal palju tegevust.
 

 

 

0Shares