Parim Hiiumaa talumetsamajandaja

Pilt puudub

HIIU LEHT: Laupäeval kuulutati Jänedal 22. Eesti talupäevadel välja parimad talumetsamajandajad. Hiiumaa parima talumetsamajandaja tiitli pälvis Rein Jürimäe (fotol) Pühalepa vallast.
Inga ja Rein Jürimäe Mustika talu asub Pühalepa vallas Nõmba külas. Tunnustusteates märgitakse, et Jürimäe on metsaomanik, kes majandab enamuse oma metsast püsimetsana. Metsakinnistul leidub palju erinevaid kasvukohti, mis teevad majandamise mõnevõrra keerukamaks. Talumetsa erinevaid puuliike ja sortimente kasutab Rein oma tisleritöös.

Konkursi projektijuht Kristel Arukask ütles, et tänavu­sel konkursil osalenud kuuluvad nende õnnelike sekka, kelle mets asub talu ümbruses ning on enamuses ka ühes tükis.

“Hea on näha, kui hästi ning suure hoolega on majanda­tud just talude läheduses olevad metsad,” võttis Arukask, kes oli talumetsade üks hindajatest, kokku žürii muljed. “Üks, mis kindel – ega mets kasvamata jää. Lausa särama lööb ta aga siis, kui omanik talle oma hoole ja armastuse annab,” ütles Arukask.

Konkursi peaauhinna, mootorsae Husqvarna 545 võitis Elmut Köösel Pärnumaalt.

Konkursil osalemise tingimuseks oli, et talumetsamajan­daja on ühistu liige, tegeleb kohaliku elu-olu arendamisega, on seotud mõne metsandusliku projektiga ja on andnud oma metsale lisandväärtuse puhkerajatise ehitamisega või loodussaaduste varumisega. Samuti eelistati väikemetsaomanikke.

Parima talumetsamajandaja konkursi žüriisse kuulusid Vardi erametsaseltsi juhatuse esimees Taavi Ehrpais, MTÜ ühinenud metsaomanikud juhatuse liige Kadri-Aija Viik ja Eesti erametsaliidu projektijuht Kristel Arukask. Parima talumetsamajandaja konkurss toimus tänavu juba 20. korda.

0Shares