Parimad linnu- ja metsatundjad tulid prantsuse lütseumist

 Õpetajate Leht: 25. märtsil tunnistati Tartus pari­mateks metsatundjateks Tallinna prantsuse lütseumi võistkond Copper owl ehk Annaleena Vaher, Mati Lepikson ja Airon Oravas (õpetaja Marje Väli), kes sõidavad 25. ja 26. septembril Eestit esin­dama rahvusvahelise võistluse „Noored Euroopa metsades” finaa­li Portugalis.
Kaks päeva hiljem võitis sama võistkond ka Tartu ülikooli loodusmuuseumi linnuviktoriini.

13-19-aastaste noorte metsandusvõistlusel võeti mõõtu vik­toriinis ning metsandusteemaliste plakatite valmistamises ja tutvustamises. Võitjate sõnul oli võistlus üsna raske nii sisuliselt kui ka seetõttu, et toimus inglise keeles. Võistluse esimeses voorus osales 153 võistkonda 48 koolist.

6.-9. klasside linnuviktoriini esimeses voorus osales 57 võist­konda (157 õpilast). Viktoriinil esitati küsimusi kirjanduse põh­jal ning osalejatel tuli ära arvata linnulaule ja -häälitsusi. Võitjad said auhinnaks linnuraamatud. Lisaks toimub aprillis parimatele noortele linnutundjatele praktili­ne väliõppepäev.

Mõlemal võistlusel jäi teisele kohale Tallinna inglise kolledži võistkond, kuhu kuulusid Mariin Pantelejev ja Marit Neemela.

0Shares