Rakveres alustab tööd uus koostootmisjaam

E24, Andres Einmann:
Rakveres avatakse täna uus koostootmisjaam, kohalikul puiduhakkel töötava jaama võimsuseks on 10 MW soojust ja 1MW elektrit.

Koostootmisjaama omanikfirma ES Bioenergia OÜ juhi Sven Ivanovi sõnul piisab sellest võimsusest, et katta Rakvere piiritusetehase energiavajadus ning varustada soojusega ka Rakvere linna kaugküttevõrku.

4,4 miljonit eurot maksvat investeeringut toetas 1,7 miljoni euroga ka Eesti riik SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) vahendusel.

Kohalik puiduhake on soodsam ja keskkonnasõbralikum kütus, kui praegu Rakvere piiritustehases ja linna soojatootmises kasutusel olev Vene gaas,» selgitas Ivanov.

KIKi juhatuse liikme Andrus Kimberi sõnul aitab vastvalminud jaam hinnanguliselt vältida 22 000 tonni CO2 paiskumist atmosfääri. «Rakvere koostootmisjaam on üks viiest jaamast, mille ehitamist oleme toetanud CO2 kvoodimüügi tulu eest. Kokku vähendavad need jaamad CO2 aastast heitkogust ligi 70 000 tonni võrra. Piltlikult öeldes tekiks selline süsihappegaasi hulk umbes 290 vagunitäie ehk 20 000 tonni põlevkivi põletamisel.»

Rakvere uue koostootmisjaama ehituse peatöötvõtja on Filter AS. Taastuvenergeetikaga seotud projektide arendamisele keskendunud ES Bioenergia OÜ kuulub Eesti kapitalil baseeruvasse ettevõtete gruppi, mille omanikeks on endised metsanduskontserni Sylvester aktsionärid. Grupi tuntumate ettevõtete hulka kuuluvad veel Rakvere ja Moe piiritusetehased koos Moe peenviinavabrikuga ning transporditeenuste osutamisele spetsialiseerunud ettevõtteid koondav Cargohunters.

0Shares