Tänavused metsaühistute suvepäevad kutsuvad Kalevipoja Kotta

VOOREMAA: Tänavu teist korda peetavad metsaühistute suvepäevad toimuvad 10.-11. augustini Jõgevamaal Saare vallas Kääpa külas Kalevipoja Kojas, teatasid korraldajad.

Sedapuhku oleme pühendanud suvepäevad kultuuripärandi aastale. Ettekandeid ning jutuvestmist jagub mitmetel teemadel väga erinevatele huvigruppidele, samuti pakume tegevust kogu perele. Tänavuste suvepäevade kava on jagatud mitmesse ossa: üldteadmiste osas peavad ettekande Eesti Teaduste Akadeemia president Richard Villems, kes geneetikuna mõtiskleb eestlaste osast uurali rahvaste seas, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson räägib Eesti-Vene piirilepingust ja meie Venemaa poliitikast, Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas räägib Eesti Rahva Muuseumist ja metsandusega seonduvast kultuuripärandist jne. Kuna metsanduse teema on meie ühiskonnas jätkuvalt aktuaalne, siis üldisemalt räägivad sellest Euroopa Parlamendi liige Ivari Padar, riigikogu keskkonnakomisjoni liige Tõnis Kõiv, riigikogu liige Aivar Riisalu ja paljud teised.

Metsaühistute teema juhatab sisse Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Aira Toss, kes räägib ühistegevuse võimalustest ja ühest metsaühistu eduloost. Toimub ümarlaud, mis käsitleb metsaühistute problemaatikat. Ümbritsevast loodusest, puudest ning seentest räägivad Eesti Maaülikooli teadur Juhani Püttsepp ja bioloog Uve Ramst.

Avatud on seiklusrada; kohalikke vaatamisväärsusi ja loodusrada tutvustab Vahur Sepp. Õhtuks oleme planeerinud rikkaliku kultuuriprogrammi, esinema tulevad Kärt Johanson ja Tõnis Mägi, samuti vennad Johansonid. Suvepäeva juht on Rakvere teatri näitleja Tarvo Sõmer.

Tulge ja võtke pere kaasa! Osalemiseks palume registreeruda aadressil info@kemo. ee. Peakorraldajateks on Eesti Metsaühistu ja Kesk-Eesti Metsaomanikud MTÜ.

Eelmisel aastal Tagametsal toimunud metsaühistute suvepäevad õnnestusid igati. Samas toimunud ühistuliikmete ümarlaud avaldas lootust, et suvepäevad muutuvad traditsiooniks, sest ühistegevuse arendamise ja populariseerimise vajadus on väga suur.

0Shares