Tuleval nädalal on metsandustudengite rahvusvaheline regionaalkohtumine

5.-11. mail toimub Eestis rahvusvaheline metsandustudengite regionaalkohtumine (NERM 2013)

Igal aastal korraldab üks Rahvusvahelise Metsandustudengite Assotsiatsiooni (IFSA) liige Põhja-Euroopa regionaalkohtumise. Sellel aastal on Eesti Metsaüliõpilaste Seltsil au korraldada eelnimetatud üritus Eestis.

NERM 2013 (Northern European Regional Meeting) hüüdlauseks on “Uus mets, uus elu!” ning sellel aastal soovime käsitleda metsauuendamise ja taasmetsastamise temaatikat. Metsandustudengeid saabub 12-st riigist ning osalejate koguarvuks on 55 aktiivset tudengit. Iga ülikooli esindusmeeskond esitleb lühiartikleid ette antud teemadel sellest, kuidas toimub metsauuendamine nende riigis ning kuidas propageeritakse taasmetsastamist riiklikult või erasektori poolt.

Nädala jooksul saavad külalised kuulata ettekandeid nii RMK kui Erametsakeskuse esindajatelt, tutvuda rabade, kaevanduse, karjääride taasmetsastamise alade, matkaradade ning paljude muude Eesti metsandust ilmestavate objektidega. Põhja-Eestist (Sagadist) liigutakse Järvselja suunas ning lõppunktiks on Tartu ja Eesti Maaülikool. Pakume külalistele võimalust einestada Rakvere linnuses, sõita lodjaga Väikese Emajõe peal ning avastada Järvselja ürgmetsi.

Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi liikmetest koosnev korraldusmeeskond, eesotsas projektijuhi Andre Purretiga loodab antud ürituse abil tutvustada välismaalastele meie riigi rikkust- metsi ja metsandust. Noored on metsanduse tulevik ning rahvusvaheline väljapaistvus on ka metsasektoris suure tähtsusega.

NERM 2013 Estonia kohtumisele on õla alla pannud suurtoetajad Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK), samuti Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituut, Järvselja õppe- ja katsemetskond, ettevõtted Vara Saeveski, Purutuli ja A Le Coq.

Lisainfo: www.emeus.ee/nerm2013

 

 

 

Andre Purret

NERM 2013 Estonia projektijuht

0Shares