Vana-Vigala TTK katlamaja läheb üle hakkepuidu küttele

RAPLAMAA SÕNUMID, Stina Riisalu: Selle aasta novembri lõpuks kasutab Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskooli katlamaja senise põlevõlikütte asemel hakkepuidukütet.

Vana-Vigala TTK direktori ase­täitja halduse alal Ants Ojavee sõnul peitub põhiline põhjus muudatuse sisseviimisel põlev­õlikütte tunnihinna metsikult kiires tõusmises. «Sellisel kujul kütmine läks üle jõu. Täna võib öelda, et hakkepuit on odavam,” põhjendab ta.

«Hakkepuiduküte ei ole mitte lihtsalt odavam, vaid tunduvalt odavam,” kinnitab ka Vana-Viga­la TTK Euroopa regionaalarengu fondi projektijuht Jaak Vapper muudatuse vajalikkust. «Õhusaas­te langeb ära. Hakkepuiduküttest seda ei teki. Katlamaja muutub ökonoomsemaks,” näeb Vapper positiivseid külgi ka lisaks heale hinnale.

Praeguseks on riigihange välja kuulutatud ning plaanikohaselt peaks Vapperi sõnul olema no­vembri lõpuks ka muudatus sisse viidud. Kuigi muudatuste prot­sess on küllaltki kulukas, nõudes 800 000 – 900 000 eurot, ei lähe see koolile endale maksma midagi. «Kõik ehituseks vajalikud rahad tulevad Euroopa CO2 fondist,” selgitab Vapper. Nii riigihanke käiku kui ka hilisemat ehitust juhib Riigi Kinnisvara AS.

 

0Shares