Erasmus+ projekt EFO

SA Erametsakeskus osaleb partnerina Erasmus+ projektis Network for Educated European Forest Owners (EFO). Projektis osaleb 5 partnerorganisatsiooni neljast riigist – Eestist, Lätist, Soomest ja Sloveeniast:

  • Foundation Centre for Support of Forest Owner Cooperation (LV)
  • LVMI Silava (LV)
  • Slovenian Forestry Institute (SI)
  • Jyvaskkylä Ammatikorkeakoulu JAMK (FI)
  • Erametsakeskus (EE)

Projekti eesmärgiks on edendada metsaomanike metsanduslikku haridust, et metsaomanikud oskaksid teha metsamajanduslikult paremaid otsuseid, parandades seeläbi ka tööhõivet ja majandusarengut partnerriikide maapiirkondades. Peamiselt keskendutakse era- ning eriti peremetsandusele, püüdes tagada metsaomanike järjepidevus nii, et metsandusalaseid baasteadmisi saaks jagada mitmele põlvkonnale.

Projekti käigus luuakse igas partnerriigis emakeelne õppematerjal metsa majandamisest ning interaktiivsed abimaterjalid metsamajanduslike otsuste tegemiseks. Projekti käigus toimuvad ka õppereisid partnerriikidesse, kus tutvutakse kohaliku metsandusega ja vahetatakse kogemusi metsaomanike koolitamise teemadel.

Erametsakeskus on 2 aastat vältavasse projekti kaasanud ka 5 metsaühistute esindajat metsaühistust Ühinenud Metsaomanikud, Pärnumaa Metsaomanike Seltsist, Rakvere Metsaühistust ja Põlvamaa Metsaühistust.

DSC02639

Projektipartnerid Eesti õppereisil

Projekti käigus tutvuti metsaomanikele loodud õppematerjalidega erinevates riikides. Kuna küsimused, mis metsaomanikel oma metsaga seoses tekivad, kipuvad korduma, panime koostöös metsakonsulent Ray Raiesmaaga kirja vastused enamlevinud küsimustele. Samuti lisasime linke erinevatele infomaterjalidele, artiklitele ja videotele, kust metsaomanikud lisainfot otsida saavad.

Tutvu loodud õppematerjaliga erametsaportaali alamenüüs Korduma kippuvad küsimused või lae materjal alla SIIT.

0Shares