Aasta ettevõtte tiitliga pärjati puitmassi tehas Estonian Cell

Lõppenud nädala lõpus tunnustati pidulikul auhinnagalal „Eesti parimad ettevõtted 2019“ meie tublimaid ettevõtteid. Aasta ettevõtte tiitliga pärjati Kundas asuv puitmassi tehas AS Estonian Cell, kirjutab uudisteportaal GoodNews.

„Tänavune aasta välisinvestor ja aasta ettevõte on toonud Eesti majandusse üle 200 miljoni euro välisinvesteeringuid. Just sellised välisinvesteeringud aitavad tuua Eestisse uusi teadmisi, luua uusi töökohti ning tõsta Eesti inimeste palku,“ ütles EASi juhatuse liige Sigrid Harjo ning lisas, et kõiki võitjaid iseloomustab ambitsioonikus ja suunatus ekspordile, mis on meie majanduse arengu aluseks.

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaise Kai Realo sõnul on nii tänavune võitja Estonian Cell kui ka aasta eksportöör AS Cleveron silmapaistvad uuendajad ja piirkonna olulised tööandjad. “Estonian Cell, kes investeeris kogu eelmise aasta kasumi keskkonnamõjude vähendamisse, annab väärtusahelas tööd enam kui 500 inimesele. Pakirobotite leiutaja Cleveron panustab aga sektori tööjõu tulevikku, koolitades oma inimeste ja oma kuludega Viljandis uusi robootikainsenere,“ ütles Realo.

Aasta ettevõte valiti EASi ja Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Ettevõtluse auhind“ ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel“ parimate seast.

Konkurentsivõimeliseimaks põllumajandus- ja metsamajandusettevõtteks valiti Tornator Eesti OÜ.

Loe pikemalt GoodNews portaalist.

0Shares