Adven ehitab Lätti moodsa hakkpuidu katlamaja

Foto: Adven

Adven Eesti tütarettevõte JSC “Valmieras enerģija” ja ehitusettevõte SIA “Monum” sõlmisid koostöölepingu ehitamaks Valmierases Gauja jõe paremale kaldale Läti kõige kaasaegsema hakkpuidu katlamaja.

Rajatav katlamaja hakkab kaugkütte soojus tootma 2020. aastal. Projekti kogumaksumus on ligikaudu 5 miljonit eurot, millest 1,66 tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Valmiera on Läti linn, mis asub Eesti piirist 50 km kaugusel. Linna keskelt jookseb läbi Koiva jõgi, mistõttu on linna kaugküttevõrk kaheks piirkonnaks jaotatud. Ühel pool jõge varustab juba täna elanikke soojusega 5 megavatise võimsusega hakkpuidu katlamaja. Teisel pool jõge, kus paikneb linna põhivõrk, toodetakse soojust hetkel veel keset linna asuvas gaasikatlamajas. Allkirjastatud lepingu eesmärk on viia linna soojatootmine üle taastuvale biokütusele ning kolitada kogu tootmine linna äärde.

Projekti raames on plaanis paigaldada 9 megavatise võimsusega hakkpuidu katel ja 1,5 megavatise võimsusega suitsugaaside kondensaator. Suitsugaaside kondensaatori abiga saadakse tagasi metsast tuleva märja hakkpuidu põletamisel selle kuivatamiseks minev energia. Riia tänaval oleva katlamaja gaasikatlad teisaldatakse hiljem uude asukohta tipukoormuse katmise tarvis.

„Oleme väga tänulikud, et meile on usaldatud niivõrd oluline ja ambitsioonikas projekt. Tänu kontserni kogemustele Eestis, Soomes ja Rootsis saame selles projektis rakendada grupi parimaid kogemusi kaasaegsete, keskkonnasõbralike ning nutikate lahenduste näol. Sellise projektiga loome kasu nii Valmiera elanikele, kohalikele hakkpuidu tootjatele kui ka ümbritsevale keskkonnale,” kommenteeris lepingut Adven Eesti arendus- ja investeeringute juht Priit Tiit.

Pikemalt loe edasi siit!

Foto: Adven

0Shares