Tegevust alustab uus metsataimede kasvataja

uuendamine, taimed

Metsamaade ostu-müügi poolest tuntud Eesti Metsameister OÜ teatas, et plaanib investeerida kohalike istikute kasvatamiseks 2 miljonit eurot. BNS vahendab ettevõtte plaani jõuda viie aastaga turuliidriga võrreldava tootmismahuni.

Tartumaal Rannu vallas Suure Rakke külas asuv tootmisbaas hakkab andma kuuse, männi, lehise ja kaseistikuid, mis esimese aasta kasvavad katmikalal ja järgmised kaks aastat avamaal, teatas ettevõte.

Kahe aastaga plaanib Eesti Metsameister jõuda 1-2 miljoni istikuni ning viie aastaga 3,5-4 miljoni istikuni. Investeeringute maht rahalises vääringus ulatub sel perioodil üle 2 miljoni euro. Esimese tööna algab tootmisaladel ulukite kaitseks aedade paigaldamine.

Eesti Metsameistri juhi Taavi Lellepi sõnul ei tegele suur osa metsaomanikke metsauuendusega. “Kui suurim istikute kasvataja tarnib kogu oma toodangu RMK-le, ongi erametsaomanikul keerulisem metsauuendusega tegeleda, kuid see ei ole ainus ega piisav põhjus, et mets uuendamata jätta,” ütles Lellep.

Kui osta istutamist sisse teenusena võib selle hind küündida 1500 euroni hektar ja kui kasutada ka erinevaid taimekaitse vahendeid võib sellele lisanduda veel kuni 800 eurot kulu hektari kohta. Eesti Metsameistri eesmärk on kasvatada inimeste teadlikkust metsa uuendamise vajalikkusest ja saavutada kahe aastaga olukord, kus vähemalt 30 protsenti klientidest otsustab metsauuenduse kasuks.

“Täna on olukord, kus ainult 10 protsenti meie klientidest soovib metsauuendamise teenust juba enne raietööde algust ja sellele lisandub veel 5 protsenti, kes teevad selle otsuse pärast raietöid. Kolme aasta peale on sel moel kogunenud ligi 200 metsaomanikku, kellel oleme aidanud metsauuendamisega tegeleda,” lisas Lellep. “Meie visioon on olla 2021. aastaks Eesti üks suuremaid taimekasvatajaid ning katta ära kogu nii-öelda metsaring – metsamajanduskavade koostamisest ja raietest uue metsa istutamiseni.”

Eesti Metsameister on metsamajandusettevõte, mis soetab ja majandab suuri metsamassiive ning pakub maaomanikele metsamajandamiskava või ülestöötamisteenust. Eesti Metsameistri sõnul on nende metsakorraldajad viimase kolme aastaga takseerinud ligi 4000 hektarit metsa ja ettevõte on istutanud üle 2,5 miljoni istiku.

 

0Shares