Alustas ilvesekaamera

Eramets, ilvesekaamera

2018. aasta loomaks on valitud ilves. Eestimaal on ta ainus metsikult looduses elava kaslaste sugukonna liige, kogu  maakeral on kaslased esindatud 32 liigiga.

Eesti aladel elutsev harilik ilves Lynx lynx (varasemalt Felis lynx) asustab Põhja-Euraasia metsasid ja mägialasid. Ta on territoriaalne loom, keda võib kohata kõigis metsatüüpides ja kutuurmaastike servaaladel. Ikka seal, kus jätkub saakloomi.

Kui mujal toituvad ilvesed hiirtest, lindudest ja jänestest, siis meil põhiliselt metskitsest. Kitse murdmiseks on tarvis kogukamat looma. Jahi õnnestumise korral on nädala toidumured korraga murtud. Saab korraliku kõhutäie ja on, mille arvelt kosuda.

Kaamera Elistveres

Ilvest kui aasta looma saab vaadelda looduskaamera vahendusel. Aasta looma kaamera asub Elistvere loomapargis, kus elab praegu 4 täpilist kaslast: ilvesepreili Gella, iIvesepoisid Lars ja Koopailves ning veel üks nooruke uustulnuk Ida-Virumaalt.

Kaamera ees näeb loodetavasti heleda kasukaga Gellat, samuti Larsi, kellel on tumedam pea ja tumedad täpid, ning võib-olla ka arglikku ja omaette hoidvat Koopailvest. Noort uustulnukat, kes on ilmselt emasloom, me esialgu ei trehva. Tegu on väidetavalt Ida-Virumaal ühte tühja koera-aedikusse jäetud noorloomaga, kes toodi Elistverre elama alles tänavu. Ta alles kohaneb siinsete ilvestega ja elab omaette aia sees veel mõnda aega.

Kaamera on paigutatud ilvese aedikusse vaatega puuderühma suunas, kus Gella armastab istuda ja Lars kõndida. Et kaamera näitab pilti ka öösel, tasub ülekannet vaadata just hilistel tundidel, sest tegu on ju öösel aktiivsete loomadega.

Ka Elistvere pargi töötajad on põnevil, mida teevad nende ilvesed külastajatest vabal ajal. Loodetavasti kuuleb kaamera ülekandes ka ilvese erinevaid hääli.

Vaata kaamerapilti SIIT. Ilvesekaamera kodulehe leiab SIIT.

 

0Shares