Aprillis toimub metsanduse visioonikonverents

Avatud on registreerimine metsanduse visioonikonverentsile, mis toimub 25. aprillil Tartus Dorpat Konverentsikeskuses (Turu 2, Tartu).

Konverents on jaotatud kolme teemaplokki: 1) tark metsandus, 2) puidust tulevik ja 3) riik ja majandus.

Esimese plokis räägib Luua Metsanduskooli õpilane Silver Pärn metsa mõõtmiseks loodud digilahendustest ja projektist “Flying Forest”. Metsa vaatavad ülaltpoolt ka Maa-Ameti peaspetsialist Ants Vain ja Eesti Maaülikooli teadur Tauri Arumäe, kes räägivad erinevate andmete kogumisest kaugseire abil.

Martin Valvur Almic OÜ-st ja Martin Tishler Tornator Eesti OÜ-st räägivad targa metsanduse plokis erinevate metsanduse protsesside digitaliseerimisest ja automatiseerimisest.

Teine konverentsiplokk keskendub puidust tulevikule. Ühte puidu väärindamise viisi tutvustab Tartu Ülikooli teadlane Kaspar Valgepea, maailma megatrendidest ja nende mõjust metsandusele on aga rääkima kutsutud  Soome innovatsioonifond SITRA.

Kolmandas teemaplokis räägib maa- ja metsaomanikuks olemisest Eesti Erametsaliidu juhatuse liige Ants Erik. Eesti Panga esindaja Ülo Kaasik võtab vaagida, mis ootab ees Eesti majandust. Ning Keskkonnaministeeriumi metsanduse asekantsler Marku Lamp räägib, mis seisus ollakse metsanduse arengukava koostamise protsessis.

Konverentsi korraldab Eesti Metsaselts MTÜ.

Lisainfo ja registreerimine metsaseltsi kodulehel SIIN.

Konverentsiprogrammis võib tulla muudatusi.

0Shares