Eduka puidutööstuse päästmine: omanikud ja juht on vahetunud, detailid ähmased

Suvel suurte raskuste tõttu saneerimisele läinud Eesti üks esimesi edukaid puitmajatootjaid Ritsu on uue omaniku sõnul taastumas, kirjutab Äripäev. Saneerimisnõustaja sõnul aga läheb Tõrva ühe suurima tööandja saneerimisega veel pikemalt aega.

27 aastat tagasi tagasi asutatud ettevõttest on nüüdseks lahkunud omanik Ants Randmaa, kes müüs osaluse ettevõttes koos poja Andrus Randmaaga augusti keskel. “Ma tean, et kõik Ritsus sujub ja asi toimib,” ütles Ants Randmaa. Tema sõnul müüs ta osaluse ettevõttes kõrge ea tõttu.

Oktoobri teises pooles lahkus Ritsust tegevjuht Elari Kivisoo. “Seal olid omad küsimused, mis polegi nii tähtsad. Seal olid prioriteetide küsimused ja kokkuvõttes oli vastastikku nii kasulikum,” ütles Kivisoo lahkumise kohta.

Randmaadelt ostis ettevõtte Rait Allik, kes esimese hooga kinnitab, et praeguseks on saneerimiskava täidetud, kuid lühikese kommentaari lõpus tunnistab, et kava alles täidetakse. “Ma kommenteeriks seda nii – saneerimiskava täidetakse, lihtne ei ole ja katsume seda edukalt edasi täita,” jäi Allik napisõnaliseks.

Sama kidakeelseks jäi ka Ritsu nõukogu esimees Lauri Uibopuu, kes keeldus kommentaaride jagamisest, ja saneerimist nõustanud advokaat Margo Lemetti. “Kava on vastu võetud, kohtulikult kinnitatud ja selle täitmine toimub pikema aja jooksul,” ütles Lemetti.

Loe edasi Äripäevast.

0Shares