Eesti Jahimeeste Selts: Mets on ulukite elupaik

Eramets, põder, uluk, metsloom

Metsanduse arengukava on jahimeestele äärmiselt olulise tähtsusega huvigruppide vaheline kokkulepe, kirjutab Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) juht Tõnis Korts Äripäeva metsamajandusuudistes. Mets on ulukite elupaik ja paljudele ka põhiline toidulaud. Metsa vanuseline mitmekesisus ja metsa kui rohekoridori toimivus on enamusele ulukitele elupaiga hea kvaliteedi näitaja.

Teame, et mitmed sõraliste liigid armastavad just noores metsas maiustada ja on seega metsakasvatajatele paras peavalu, aga varjumiseks ja liikumiseks otsivad nad ka vanemat metsa. Seega ootavad jahimehed just mitmekesist metsa majandamist ja toetavad seda. See aitab ka ulukite kahjustusi kontrolli all hoida. Metsa mosaiiksus loob aluse ulukite heale arvukusele. Näiteks teame, et põdrad, kes on ühed põhilisemad noore metsa kahjustajad, koonduvad talveks just okaspuu ja noore metsa lähedusse, nn püsilatesse ja liiguvad sealt väljapoole vähe.

Eesti Jahimeeste Selts on huvitatud kokkulepetest metsaomanike ja huvigruppidega nii kohalikul tasandil kui arengukava koostamisel. Jahimehed ja maaomanikud omavad palju ühiseid väärtusi ja eesmärke – eelkõige terve ja elurikas mets ning tasakaalus hoitud ulukite asurkond.

Loe edasi Äripäeva metsamajandusuudiste lehelt.

0Shares