Eesti puidutööstus kasvatab tootmismahtusid

Eesti puidutööstuse toodangumaht on tõusnud kõigi aegade kõrgeimale tasemele ning puidutööstus on Eestis kõige kiiremini kasvava lisandväärtusega tööstussektor, näitas Swedbanki värske tööstusettevõtete uuring.

Kuue aastaga on puidutööstuse toodang Eestis kasvanud 55 protsenti, samal ajal kui Euroopa Liidus tervikuna on see langenud, selgub Swedbanki värskest tööstusfirmade uuringust.

Swedbanki puidutööstuse sektori juht Mait Kaup ütles uuringuandmetele viidates, et puidutöösturid on mõõdukalt optimistlikult meelestatud ning kaks kolmandikku neist plaanib tänavu käivet kasvatada.

«Valdav osa puidutööstuse toodangumahust liigub välisturgudele ja seetõttu on puidutooted ka suurim Eesti väliskaubanduse bilansi taastaja – Eesti ekspordib puidusektoris ligi 1,3 miljardit rohkem kaupu kui impordib,» märkis Mait Kaup. Statistika järgi suurenes puidutööstuse eksport aastaga 4 protsenti.

«Kõige olulisemaks sihtturuks peetakse täna Norrat, mis moodustab kogu ekspordikäibest ligi poole. Tähtsuselt järgnevad Saksamaa, Suurbritannia, Soome ja Taani. Võimaluste kasvu nähakse enim Rootsis, kuid huvitava tendentsina on fookusesse tõusnud Hiina turg, mida plaanib püüda iga viies puidutööstur,» ütles Kaup.

Loe täpsemalt ja vaata Swedbanki tööstusuuringu puidutööstuse osa täpsemaid tulemusi majandusblogist Kukkur.

0Shares