Eesti Energia ehitab Soome biomassitehasele uusi seadmeid

ÄRILEHT.DELFI.EE: Eesti Energia Tehnoloogiatööstus võitis rahvusvahelise hanke ning projekteerib, toodab ja paigaldab Soomes asuvale Metsä Fibre Äänekoski biomassitehasele tooraine etteandeseadmed.

Tehnoloogiatööstus osales Äänekoski biomassitehase tooraine etteandesüsteemi hankel ning firma tegi seal parima pakkumise. Varasemalt on ettevõte tööstusseadmeid tootnud mitmel pool Skandinaavias, Lääne Euroopas, aga ka Aasias ja Ameerikas asuvatele klientidele.

Äänekoski biomassitehase ehitus algas käesoleva aasta kevadel ning tehas peaks valmima 2017. aastal. Tehase maksumus on 1,2 miljardid eurot, mis on Soome suurim metsatööstuse investeering. Tehase põhitoodanguks on tselluloos, aga ka männiõli ning tärpentiin. Lisaks toodab biomassitehas ka elektrit. Aastas kasutab tehas ligi 6,5 miljonit kuupmeetrit toorainet.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus, mis rahvusvaheliselt tegutseb Enefiti kaubamärgi all, pakub tehnoloogilisi projektlahendusi energeetika ja tööstuse valdkonnas. Komplekssete tööstusprojektide tervikteenus hõlmab nii projekteerimist ja valmistamist kui ka paigaldatud seadmete hooldust.

Eesti Energia kontsernis on Tehnoloogiatööstus elektrijaamade ja õlitehaste tehnoloogialahenduste peamine arendaja ja valmistaja. Samuti teostatakse hooldus- ning remonttöid. Tehnoloogiatööstuses töötab ligikaudu 900 inimest ning ettevõtte konkurentsivõime hoidmiseks tehakse ka välisprojekte. Tehnoloogiatööstuse turud on enam kui 40 riigis üle maailma, valdavalt Euroopas ja Aasias.

 

0Shares