Eesti kasekäsnast toodetud eliksiir müüakse peamiselt Aasiasse

Kasekäsnast tervistavaid eliksiire ja toidulisandeid tootev OÜ Chaga avas Tõrva endises leivavabrikus tootmisliini, kus valmistatav tume vedelik müüakse Kagu-Aasia suurlinnadesse, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

OÜ Changa valmistab ravimtaimede segusid, mis on mõeldud immuunsüsteemi tugevdamiseks ja nende peamine koostisosa on just Eestis kasvanud kasekäsn ehk must pässik.

Eelkõige ongi eliksiiritootjal pööratud pilk ida suunas eesmärgiga kinnitada kanda Aasia suurlinnades, kus inimeste ja tööstuse üleküllus loob loodustoodete järele üha suuremat nõudlust.

Eliksiiri tootmiseks vajalik must pässik kogutakse Viljandi, Põlva, Valga ja Võru maakonna kaasikutest. Kasekäsna kasvatamine on üks võimalus, kuidas panna kasepuud kuni paarikümneks aastaks raha teenima ning lükata nende raiumist edasi.

Seni on uuringud näidanud, et musta pässiku kasvatamiseks sobivad kõik vähemalt 15-sentimeetrise läbimõõduga puud. Kask on võimeline andma järjepanu kolm musta pässiku saaki: iga viie aasta tagant ühe piraka seene.

Tehase rajamine Tõrva läks maksma umbes 300 000 eurot. Ettevõte hakkab tööd andma 14 inimesele.

Pikemalt loe Lõuna-Eesti Postimehest.

0Shares