EJS president: Elu ja surm käivad looduses koos

Tänases Maalehes ilmus intervjuu Eesti Jahimeeste Seltsi presidendi Margus Puustiga. Arutleti linnujahi, jahilimiitide, jahieetika ja ühiskonna suhtumise teemadel.

Linnujahist rääkides selgitab Puust, et veelinnu küttimise kultuur on ka meie enda jahinduses välja kujunenud. Ta leiab, et varem meil polnudki eriti probleeme, aga välismaiste jahimeeste tulles on ilmnenud üsna suured kultuurierinevused. Nende tasandamine on maaomanike ja küttide vastuvõtjate töö, et tulijatele tutvustada meie jahitava, eeskirju ja eetikat. Kui aga reegleid ei järgita, siis selliseid jahimehi Puust Eestisse ei oota.

Jahimeeste president räägib, et veelindude külalisjahiga tegeleb meil üsna kitsas ring ja  seltsidele majandusliku ellujäämise teema see kindlasti ei ole. Ent turismijahi näo kujundavadki vastuvõtjatest jahimehed. Ta tuletab meelde, et me ei ela kinnises ühiskonnas ja igasugune kogemuste vahetamine on hea. Ka meie jahimehed tahavad omakorda käia mujal ning teiste ees ust kinni lüüa pole mõtet.

Rääkides jahimeeste ja saagi pildistamisest arvab Puust, tekib vastuolu, kui me sunnime jahimeest jahipäeva lõpul häbenema saadud tulemust. Elu ja surm käivad looduses koos, inimese ja uluki teed ristuvad, see on ajalooliselt nii olnud. Küll aga kardab ta, et seda me enam ühiskonnale ära ei seleta.der

Loe täismahus artiklit SIIT.

0Shares