Elektrita pole e-riiki: põleng alajaamas peatas PRIA töö

Natura, ePRIA, metsameede, arvuti, e-taotlus

ÕHTULEHT:

Kolmapäeva hommikul kell pool üheksa läksid Tartus Tähe tänaval vana füüsikahoone alajaamas juhtmed kärssama. Terve maja, kus suurimaks asukaks Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooniamet PRIA, oli veel keskpäeval elektrita. Vooluta oli ka PRIA server, seepärast ei olnud töös ükski PRIA poolt pakutav e-teenus.

Tund aega pärast häire saamist seisid Tähe tänav 4 maja alumiste korruste kõik aknad ristseliti lahti, samamoodi ka uksed. Kärsahaisu oli tunda päris kaugele ja elektrimeestel käis kiire arupidamine, mida edasi teha. Osa majas töötavaid inimesi seisis nõutult maja trepil, üks neist arvas, et täna tuleb siin ilma elektrita läbi ajada.

PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik ütleb, et kuna vooluta on ka PRIA arvutiserver, siis ei saa PRIA elektroonilisi teenuseid kasutada ja tummaks jääb ka nende infotelefon. PRIA töötajatelgi on võimalus teha ainult sellist tööd, mis ei nõua arvutivõrgu olemasolu.

Kuna kolmapäeval on põllu- ja metsamajanduse taristu majandamise ja hoiu investeeringu toetustaotluste esitamise tähtaeg, siis tulekahju tõttu põhjustatud segaduse tõttu saavad selle toetuse taotlejad oma dokumente esitada nüüd ka veel neljapäeval, 8. novembril.

Loe täpsemalt Õhtulehest.

0Shares