Erametsakeskuse juht Jaanus Aun lahkub ametist

13 aastat Erametsakeskuse juhina töötanud Jaanus Aun lahkub homsest ametist, juhatuse liikme ülesanded võtab üle Erametsakeskuse haldusüksuse juht Tiina Mitt.

„Mul on hea meel, et metsaühistutel on innukad liidrid ja aastatega on ühistute süsteemis korralik arenguhüpe tehtud. Ühistutest on saanud head partnerid metsaomanikele, kelle abil saab taotleda nii toetusi, küsida nõu kui korraldada kõik metsas tehtavad tööd,“ vastas Aun küsimusele, mida ta peab oma tööaja kõige suuremaks kordaminekuks erametsanduse arendamisel.

Aun on veendunud, et Eesti erametsad on heades kätes ning meil on üha enam metsaomanikke, kes tahavad omanikud olla ning hoolitsevad oma vara eest aina läbimõeldumalt, tehes kvaliteetse metsa kasvatamiseks vajalikke uuendus- kui hooldustöid.

Jaanus Aun jätkab homsest, 16. septembrist tööd MTÜ Eesti Erametsaliit tegevjuhina. Erametsaliidu senine juht Andres Talijärv siirdub pensionile, kuid on lubanud oma pikaajalise metsanduskogemusega ka tulevikus erametsanduse arendamisel abiks olla.

Erametsakeskus on riigi asutatud sihtasutus, mille ülesandeks on metsaomanike kompetentsi tõstmine ning keskkonnasõbraliku ja efektiivse erametsanduse edendamine läbi metsandustoetuste andmise korraldamise ja erametsanduse tugisüsteemi arendamise.

0Shares