Erametsakeskust asub juhtima Gunnar Reinapu

Sihtasutuse Erametsakeskuse (EMK) juhatuse liige Tiina Mitt lahkub ametist ning homsest asub SA Erametsakeskus juhatuse liikmena tööle Gunnar Reinapu.

Tiina Mitt töötas EMK-s ligi 15 aastat erinevatel ametikohtadel alustades administratiivüksuse juhina, seejärel töötas finantsüksuse ja haldusüksuse juhina ning alates eelmise aasta septembrist oli ta juhatuse liige. “On olnud suurim rõõm töötada ja kasvada koos Erametsakeskusega ja selle sõbraliku meeskonnaga. Eks inimesed ongi olnud põhjuseks, kuidas nii palju aastaid ühes kohas olen töötanud,” kommenteeris Mitt oma tööstaaži pikaajalisuse võtit EMK-s. “Kindlasti oli algusaastail väljakutseks toimiva ja eurotoetuseid vastuvõtva asutuse moodustamine, hiljem uute eurotoetuste perioodidega kaasnevad ümberkorraldused. Meeldejäävad ettevõtmised olid ka asutuse kolimine Raplasse ja arvukad juriidilised kaasused.”

Gunnar ReinapuEMK juhatuse liikmena ametisse asuval Gunnar Reinapul on pikaajaline töökogemus metsanduses. Ta tuli EMK-sse tööle 2008. aastal piirkondlikuks kontrollispetsialistiks ja välitööde juhiks, 2010. aastast alates on ta juhtinud kontrolliüksust ning hiljuti ka arendusüksust. Reinapu on pälvinud ka EMK 2019. aasta parima töötaja tiitli. Ta on ka uue, peatselt rakenduva PEFC Eesti rahvusliku metsamajandamise standardi töörühma juht.

Keskkonnaministeerium on otsustanud alates 1. jaanuarist 2023 ühendada Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja EMK, mis toob ühinevatele asutustele mõneks ajaks täiendava töömahu. “Minu prioriteediks saavad Erametsakeskuse inimesed – soovin hoida nende silmad säramas, säilitada kompetentsi ning tõsta ühtsustunnet. Ühinemisprotsessi tehniliste nüansside kõrval on oluline tagada, et erametsaomanikud saaksid oma toetused ja teenused sel aastal Erametsakeskusest harjumuspärases kvaliteedis ning samal ajal valmistada ette ka uusi toetusmeetmeid,” selgitas Reinapu.

Erametsakeskus on riigi asutatud sihtasutus, mille ülesandeks on metsaomanike kompetentsi tõstmine ning keskkonnasõbraliku ja efektiivse erametsanduse edendamine läbi metsandustoetuste andmise korraldamise ja erametsanduse tugisüsteemi arendamise.

0Shares