Metsaomanikud: majandame metsa vastutustundlikult

Eramets, mets, metsakasvatus

Erametsaliit kinnitab, et Eesti metsaomanikud majandavad metsa vastutustundlikult ja jätkusuutlikult, pidades silmas, et metsast saaksid rõõmu tunda ja metsa majandada ka meie järgmised põlvkonnad. Et metsaomand säiliks põlvest põlve, tuleb metsaomanikku tema tegevuses usaldada ning tunnustada.

Eramets-erametsaliit-metsainfo-eesti-mets-väärtus-metsamaa

Eesti Erametsaliit kirjutab, et ei tunneta survet liigintensiivseks metsamajandamiseks. Erametsade majandamisotsuseid teevad rohkem kui sada tuhat metsaomanikku, kellel on väga erinevad vaated ja põhimõtted oma metsade majandamiseks. Liidu sõnul annab see garantii, et erametsasid majandatakse mitmekülgselt ja jätkusuutlikult.

Suur otsustajate hulk aitab hoida metsades tasakaalu – on palju omanikke, kes kasutavad oma metsa aktiivselt puidu varumiseks, samas kasutab suur hulk metsaomanikke oma metsi väga tagasihoidlikult või üldse mitte, andes nii ka kõigile teistele võimaluse tarbida erametsades muid ökosüsteemi teenuseid.

Metsaomanikud tuletavad meelde, et metsa on täna rohkem kui oli eile, metsa kasvab rohkem kui seda kasutatakse, mets loob olulist väärtust ja tulu meie riigile ning annab tööd ja leiba enam kui 100 tuhandele inimesele.

Loe edasi Eesti Erametsaliidu lehelt.

0Shares