Metsaühistu intervjuu noore Võrumaa metsamehega

Eramets, metsaomanik, hooldusraie

Kuus aastata tagasi otsustas Tagmar Tigane hakata Võrumaa metsaomanikele pakkuma erinevaid metsatöid. Kuue aastaga on tekkinud kindlad kliendid, ettevõte on kasvanud ja arenenud ning vaatab optimistlikult tulevikku. Nii võtab Metsaühistu lühidalt kokku OÜ Metsaru loo.

Erialavalik sõprade eeskujul

„Tegelikult ma päris täpselt ei teagi, miks ma metsandust õppima läksin,“ alustab Tagmar oma juttu. „Paljude nooremate metsameeste vanemad tegutsesid metsanduses, aga mul mitte. Esivanemate seas pole mitte ühtegi metsameest.

Muidugi, maalt olen pärit, vanematekodu asub Haanjast edasi Ruusmäel, metsa ka vanematel on, aga mingit tugevat sidet metsandusega mul ei ole. Küll aga õppisid paar veidi vanemat sõpra Maaülikoolis metsandust ja nende mõjul hakkas ala mindki huvitama,“ meenutab mees.

Nii kulgeski elu suhteliselt ühtlast rada pidi – keskkool, Maaülikool, sõjavägi, ettevõtlusõpingud Võrumaa Kutsehariduskeskuses, lühiajaline töö Tartu ühes metsandusfirmas.

Otsus ise teha

„Siis aga hakkas igav, tahtsin ise midagi teha. Võrumaa Kutsehariduskeskuses olin õppinud ka väikeettevõtlust, nii alustasingi oma ettevõttega. Siis olin juba kindel, et metsandus on minu ala,” rääkis ta.

Värskelt kooli lõpetanuna väga suurt praktilist kogemust ei olnud, teadmisi sai täiendada tööle palgatud ka vanema ja suuremate kogemustega metsamehe kõrvalt. “Algul käisin ise töid tegemas, noorendikke hooldamas ja istutamas. Aga hiljem jäi selleks aega vähemaks, praegu olen põhiliselt tegev tööde korraldamise ja paberimajanduse korrashoiuga,“ räägib Tagmar.

Nii tekkiski Võrumaale metsatöödega tegelev ettevõte Metsaru. Nimi sai Tagmari sõnutsi valitud just selline, mis viitaks nii metsale kui ka sellele, et metsas tegutsemiseks on vaja mõistust. „Metsa tundmata ei saa siin midagi teha,” on noor metsamees kindel.

Loe edasi Metsaühistu lehelt.

0Shares