Ettevõtlusauhindade jagamisel said tunnustuse ka mitmed metsa- ja puidutööstuse ettevõtted

Neljapäeval tunnustati pidulikul auhinnatseremoonial aasta parimaid ettevõtteid. Tunnustatute seas olid ka metsa- ja puidutööstusvaldkonnas tegutsevad Toftan AS, Stora Enso Eesti AS ja Hekotek AS.

Aasta välisinvestori auhinna sai AS Toftan. Ettevõte asutati 1995. aastal, mil Kesk-Rootsist Toftani külast toodi Lõuna-Eestisse, Sõmerpalu valda vanasse kartulihoidlasse kasutatud saeveskitehnoloogia. Saeveskist, mille tootmismaht Rootsis oli 35000 m3 aastas, on aastatepikkuse töö ja investeerimise tulemusena saanud suurim saeveski Eestis ja kogu Baltikumis. Sel kevadel avas ettevõte uue, 30 miljonit eurot maksma läinud saeveski nimega „Toftan 2”, kus on võimalik väärindada ka peenikest palki, mida varem ümarmaterjalina eksporditi.

Tööstus- ja energeetikavaldkonna konkurentsivõimeliseimaks ettevõtteks nimetati Stora Enso Eesti AS, mida nimetati Baltikumi vingeimaks puidutöötlejaks.  Ettevõtte koosseisus on puidutöötlusüksused Imaveres ja Näpil, aastas vääristatakse umbes 670 tuhat tm kuuse- ja männipalki.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkurentsivõime edetabeli 2017 võitja konkurentsivõimelisima mikro-, väike- ja keskettevõtte kategoorias oli puidutöötlemise tehnoloogia seadmeid projekteeriv ja valmistav masinaehitusettevõte Hekotek AS. Auhinna üle andnud peaminister Jüri Ratase sõnul on Eesti metsarikas riik ja seepärast võiks võtta iseenesestmõistetavana, et meil on omad puidutöötlemise tehnoloogiat arendavad ettevõtted. “Selles valdkonnas on tegu väga tiheda rahvusvahelise konkurentsiga, mistõttu on mul eriline heameel õnnitleda Hekoteki töötajaskonda riigipiiride üleselt eduka ettevõtte ülesehitamise eest. See ettevõte on kanda kinnitanud ja oma läbilöögivõimet tõestanud mitte ainult Eestis ja meie lähiregioonis, vaid suuri samme on tehtud üle kogu Euroopa ja veelgi kaugemal,” ütles Ratas.

Aasta ettevõtte tiitli pälvis lennukite remondi- ja hooldusteenuseid pakkuv Magnetic MRO AS.

Vaata ERR lehelt järgi, millised ettevõtted veel auhinnagalal ära märgiti.

 

0Shares