Europarlamendis hääletati tulevasi raiemahtusid mõjutava eelnõu üle

ERR.EE:

Euroopa Parlamendis hääletati kolmapäeval eelnõu üle, mis näeb ette, et metsa raiumise korral tuleb süsihappegaasi sidumine senises mahus tagada uute puude istutamisega või muul moel. Eesti saadikutest hääletasid eelnõu vastu kõik peale Indrek Tarandi.

Keskkonnakomisjoni (ENVI) muudatusettepanekud seadsid Euroopa Komisjoniga võrreldes ambitsioonikamad eesmärgid, mis tähendaksid Eesti metsatööstusele survet raiemahtu vähendada ja võimalik, et ka seniste raiemahtude juures tuleks hakata kvooti juurde ostma.

Seda versiooni toetasid ka Eesti keskkonnaorganisatsioonid, kes palusid Eesti eurosaadikutel selle poolt hääletada. Napilt jäi hääletusel peale siiski Euroopa Rahvapartei (EPP) esitatud parandusettepanek.

Eesti esindajad europarlamendis rääkisid oma seisukohtadest Vikerraadio saates “Reporteritund”. Tunne Kelam ütles, et Eesti ei ole kaugeltki üksi, sest ka Põhjamaades ollakse mures raiekvootide võimaliku vähendamise pärast. Kelam ei kavatsenud hääletusel Euroopa Komisjoni ambitsioonikamat ettepanekut, mida ka Eesti keskkonnaorganisatsioonid pooldavad, toetada.

Ka Urmas Paet ja Kaja Kallas ütlesid, et ei toeta hääletusel ENVI versioooni, vaid raportööri muudatusettepanekut. Kallas nimetas EPP parandusettepanekut heaks kompromissiks ja tema sõnul on sama meelt Soome ja Rootsi saadikud, kes on nende teemadega põhjalikult tegelenud.

Indrek Tarand ütles, et toetab ENVI versiooni, sest on idealist ja tema arvates peabki seadusandja seadma natuke kõrgemaid eesmärke kui tööstuse kitsas vaade.

Arutelud europarlamendi, Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide vahel jätkuvad.

 

0Shares