Helvis Koort tuli raiespordis taas Eesti meistriks

Nädalavahetusel toimus Rakveres paralleelselt Kogu Pere Metsapäevaga raiespordivõistlus xCUT CUP 2019, teist korda tuli Eesti meistriks raiespordis Husqvarna võistkonda esindav Helvis Koort, kes sai meistritiitli ka 2017. aastal.

Reedel, 23. augustil alustati Salla Kuursaali platsil langetamisega. Võistluse üldarvestuses võitnud soomlane Jukka Perämäki tegi alustuseks kohe tugeva tulemuse, saades langetamises 659 punkti. Koort oli pärast langetamist parima eestlasena teine 658 punktiga.

Teist võistluspäeva alustas Koort alavõiduga saeketi vahetuses saades 136 punkti. Kombineeritud järkamises kogus värske meister 182, täpsussaagimises 238 ja laasimises 432 punkti. Võistluste kogusummaks andis see 1646 punkti ja Eesti meistritiitli.

Värske Eesti meister kommenteeris pärast võitu, et emotsioonid on päris laes. “Esimene ala, langetamine, andis mulle hea tulemuse. Teine ala, ketivahetus, tuli ajaga 9.48. See on täiesti maailmaklassist tulemus ja selle pealt oli hea edasi minna. Muid alasid läksin juba rahulikult tegema,” iseloomustas Koort oma võistlust.

Tuleviku kohta ütleb ta, et järgmisel aastal ootab ees MM ja Koort usub, et ta suudab koha ka Eesti võistkonnas kindlustada. “Senised tulemused on näidanud, et see koht tuleb,” lisas ta.
Juunioride arvestuses tuli 1559 punktiga võitjaks Ralf Elfenbein. Teine oli Kaspar Semm (1553 punkti) ja kolmas Peeter Mitt (1549 punkti).
/Foto autor on Kermo Vahula

 

 

0Shares