Hundid käisid Raplamaal koduõuel koeri kimbutamas

Facebookis avaldatud turvakaamera videolt on näha, kuidas kolm võsavillemit Rapla lähistel elumaja hoovi luuravad. Koerte haukumine ajas peremehe õuele ja aitas sel korral hullema ära hoida, vahendab Maaleht.

Kui turvakaamerasse sattus huntide ja koerte vaheline konflikt 13. okroobril Rapla lähedal Juula ja Saunaküla vahel, siis 10. oktoobril kella 15-16 vahel kohati kolme hunti ka Raplamaal Vigala kandis.

Hundid liikusid RMK metsatee ehitusel mööda teed, metsamehed said hunte pea 15-20 sammu lähedusest vaadelda. Pealtnägijatele tundus, et hundid inimest ei kartnud. Et Juula ja Vigala vahemaa on ligikaudu 60 km, mis on huntide tavapärane liikumisdistants, siis tõenäoliselt võib tegu olla samade huntidega.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe sõnul on olukord halb. Hundid kipuvad asulatesse ka mujal ja muutuvad üha julgemaks.

“Huntide nahaalsuse üheks põhjuseks on kindlasti vähene küttimissurve. Inimest enam ei kardeta. Kogu Eesti jahimehed hoiavad hinge kinni , et lisaks koertele ja teistele koduloomadele mõni laps või vanainimene hundi lõugade vahele ei satu,” kutsus Lillemäe ettevaatlikkusele.

Lisaks on Eesti Jahimeeste Seltsile saadetud infot Põlvamaalt sealsete huntide tegemistest, kus hundid on viimase kolme nädala jooksul võtnud neli koera.

Hundijahi hooaeg algab 1. novembril. Selleks ajaks määrab Keskkonnaamet küttimiskvoodid ohjamisalade lõikes. Ohjamisalad määratakse huntide elupaikade ja omavahelise seotuse põhjal.

Vaata videot turvakaamera pildile jäänud huntidest Maalehest ning lisafotosid Vigala kandis nähtud loomadest Eesti Jahimeeste Seltsi kodulehel. EJSi lehelt saab lugeda ka Põltsamaa huntide tegemiste kohta.

0Shares