Hundid maakonnapiire ei tunnista. Kiskjaid jahitakse uudsetel ohjamisaladel

hunt, kiskja

Et huntide küttimise hooaeg novembrist alata saaks, kinnitas Keskkonnaamet oktoobri viimasel päeval esmase jahiplaani, mille järgi tohib Eestis lasta 24 hunti. Tõenäoliselt kerkib see number lõpuks 60 lähedale, mis võrreldes mulluse 112 hundiga oleks peaaegu poole väiksem, kirjutab Maa Elu.

Jahimehed ja suurkiskjate seirajad istuvad täna, esmaspäeval ühise laua taha, et panna paika eelmisel nädalal alanud huntide küttimise reeglid.

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu arvates huntide küttimismaht tõenäoliselt suurt vaidlust kaasa ei too, sest mullu jäi norm täitmata ja lasta lubatud 112-st hallivatimehest suutsid jahimehed tabada 101. See on üks kinnitus, et loomi pole metsas ülemäära palju.

Selgeks tuleb aga saada, kuidas korraldada jahti, kui alates sellest hooajast ei kasutata jahipiirkondadena enam maakonna piire, vaid regioone vaadatakse ohjamisaladena. «Hunt ei tunne maakondade piire, jahiseltside tegevusalad lähevad aga halduspiiride järgi,» selgitas Korts.

Uue süsteemi järgi saab Eestis olema paarkümmend ohjamisala ning need arvestavad metsade paiknemist. Mitmed ohjamisalad ulatuvad erinevatesse maakondadesse. Kortsu seletusel tulebki nüüd paika panna reeglid, kuid erinevad jahiseltsid ühel ohjamisalal jahti pidada saavad.

Loe edasi Maa Elust.

 

0Shares