fbpx

Hunte kimbutab kärntõbi

Jaht, hunt, eramets

Jahimehed on käimasoleval hooajal küttinud 37 hunti, kellest 34 lasti limiidi raames ja kolm erilubade alusel, teatas BNS. Neljandik kütitud huntidest oli kärntõves.

Harju- ja Lääne-Virumaal on kummaski maakonnas kütitud kaks hunti, Hiiu-, Lääne-, Põlva-, Pärnu- ja Tartumaal on igas maakonnas lastud üks hunt. Valgamaa jahimehed pole veel tabanud ühtegi hunti lubatud viiest ning Ida-Viru- ja Jõgevamaa kütid tänavu hunte lasta ei saa.

Neljandik on kärntõves

Jahimeeste seltsi teatel on sel jahihooajal tabatud juba üheksa kärntõves hunti, keda on lastud nii Viljandi-, Lääne-Viru-, Saare- kui ka Järvamaalt. Seltsi teatel on kärntõbi järjest suurem probleem. Kui aastatel 2011-2015 võis kärntõve levikus hundi populatsioonis märgata tsüklilisust, siis 2016. aastast on see olnud kõrge.

Ligi 30 protsenti kütitud huntidest olid eelmisel hooajal kärntõve tunnustega, mis on läbi aastate kõige kõrgem näitaja.

Kokku tohib käimasoleval hundijahi hooajal praeguseks suurendatud limiidi järgi küttida 77 elukat. Hooaeg algas novembriga ja kestab veebruari lõpuni.

Eelmisel hooajal kütiti Eestis kokku 114 hunti 117 lubatud hundist.

0Shares