Idufirma aitab RMK-l istikuid öökülma eest päästa

IT-uudiste teatel võimaldab tehnoloogiaettevõte Superhands lahendus kaitsta miljoneid RMK istikuid öökülmade eest, teavitades riigimetsa majandamise keskuse töötajaid reaalajas istikute juures olevast õhutemperatuurist.

Igal aastal kasvatavad RMK töötajad miljoneid istikuid, tagades nii Eesti metsade jätkusuutlikkuse. RMK Tartu taimlas kasvatatakse näiteks ühe aasta jooksul umbes 2,5 miljonit männitaime ja 4 miljonit kuusetaime.

Istikute kasvatamisel on suureks mureks kevadine ja sügisene öökülm, mis võib istikuid kahjustada ja mille ennetuseks pidi seni RMK töötaja jälgima kodus oma kraadiklaasist öist temperatuuri.

Eesti firma Superhands tuli RMK palvel neile appi ja koostöös Elisaga töötas välja monitooringuseadme SuperSpot, mis edastab veebi iga kümne minuti tagant istikute juures oleva õhutemperatuuri, kasutades selleks asjade interneti NB-IoT (narrowband internet of things) tehnoloogiat.

“Temperatuuri on võimalik jälgida veebist ja lisaks saadetakse töötajale automaatselt SMS-teavitus, kui õhutemperatuur peaks istikute juures langema alla kahe soojakraadi,” sõnas Superhandsi asutaja Alvar Pällo.

Loe täpsemalt IT-uudiste lehelt.

0Shares